imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Pod wędkarzami załamał się lód. Tragedia na jeziorze Kisajno

id5y9g9bq8x3sh1pvxhx46627kpsqtme.jpeg


Ciała dwóch wędkarzy z jez. Kisajno koło Giżycka wyciągnęli we wtorek strażacy. Pod mężczyznami załamał się lód – poinformowała rzeczniczka giżyckiej policji asp. Iwona Chruścińska.

Do tragedii doszło w Pierkunowie koło Giżycka (woj. warmińsko-mazurskie), gdzie znajduje się wojskowy ośrodek wypoczynkowy. Pracownik ochrony zawiadomił po godz. 15.00 policję o tym, że w pobliżu zaparkowane jest auto, a na lodzie znajduje się sprzęt wędkarski: wędki i wiadro. Natomiast żadnych osób w pobliżu nie widać.

 

Na miejsce przyjechali policjanci, jednak po próbach wejścia na zamarznięty akwen, wycofali się, ponieważ lód zaczął się pod nimi załamywać. Chwilę później przyjechali strażacy ze specjalistycznym sprzętem. Początkowo przypuszczano, że wędkarzy mogło być trzech, ponieważ na lodzie pozostawiono trzy wędki. Strażacy wydobyli z wody dwa ciała.

 

KPP Giżycko


 


Zakończono akcję ratowniczą, trwają czynności m.in. oględziny miejsca – podała rzeczniczka giżyckiej policji. Potwierdziła, że ustalono tożsamość jednego z mężczyzn – to 71-letni mieszkaniec Giżycka. Tożsamość drugiego jest ustalana.

 

Policja apeluje, by nie wychodzić na zamarznięte jeziora, nawet jeśli wydaje się, że tafla lodu jest gruba.

dk/ PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment