imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Płód to nie człowiek wg prokuratury w Polsce

Strona główna > Polska > Płód to nie człowiek wg prokuratury w Polsce Płód to nie człowiek wg prokuratury w Polsce Jacek Polska 1

– Matka nie ponosi odpowiedzialności za swoje zachowanie względem płodu. Zgodnie z prawem dziecko staje się dzieckiem w chwili rozpoczęcia akcji porodowej – powiedział Oskar Krzyżanowski, prokurator prowadzący postępowanie w sprawie matki, która rodziła dziecko będąc pijaną.

Polską wstrząsnęła historia Justyny S., która urodziła dziecko mając 1,09 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Według sąsiadów, regularnie piła z ojcem. Ona sama zaprzeczała, by była pod wpływem alkoholu.

Jednak prokuratura nie będzie wszczynała przeciwko kobiecie postępowania. Prokurator bowiem twierdzi, że według polskiego prawa nienarodzone dziecko nie jest człowiekiem.

– To postępowanie zostało umorzone. Matka nie ponosi odpowiedzialności za swoje zachowanie względem płodu. Zgodnie z prawem dziecko staje się dzieckiem w chwili rozpoczęcia akcji porodowej. Możemy to oceniać jednoznacznie z punktu widzenia moralno-etycznego. Prawo jednak rozgranicza kiedy mamy do czynienia z płodem, a kiedy z człowiekiem. Działanie tej kobiety polegające na piciu alkoholu, odbywało się w czasie ciąży czyli dotyczyło płodu. Człowiekiem stajemy się bowiem z chwilą narodzin – powiedział prokurator Oskar Krzyżanowski.

– Sąd Najwyższy poszedł o krok dalej argumentując, że człowiekiem stajemy się w chwili rozpoczęcia akcji porodowej. Według przepisów to jest ten moment kiedy płód staje się człowiekiem – dodał Krzyżanowski.

Szokująca teza prokuratora jest wprost sprzeczna chociażby z Ustawą o Rzeczniku Praw Dziecka. Artykuł 2 ust. 1 zaznacza, że „dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności”.

polskatimes.pl, sejm.gov.pl, kontrrewolucja.net

Za: http://kontrrewolucja.net/rodzina/plod-to-nie-czlowiek-wg-prokuratury-w-polsce

4.01.2020

Jacek dzieciobójstwo w PolsceNWO żydowska Synagoga Szatanapolskojęzyczna demonokracja parchlamendarnasatanizacja Polakówskładanie dziecięcych ofiar Szatanowi
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment