imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

PKP Intercity. Drożej w wagonach Wars. 42 zł za schabowego w nowym menu

b182zcxi4nevri5deptf3oyp2v552wy6.jpg


Na obiad mniejsze porcje, ale za to droższe. Należąca do PKP Intercity spółka Wars przedstawiła nowe menu w wagonach restauracyjnych. Za fileta z kurczaka czy kotleta schabowego zapłacimy ponad 40 zł, wyższe są również ceny m.in. kawy, śniadań i piwa. Jednocześnie do oferty wprowadzono nowe dania, których wcześniej nie serwowano pasażerom kolei.

W nowym menu Warsu podrożały niemal wszystkie śniadania. Dla przykładu domowa jajecznica na maśle, śniadanie polskie, frankfurterki na gorąco, kosztują więcej o 10 groszy. Tylko racuchy z jabłkami i kremowym jogurtem podrożały o 1,10 zł, ponieważ kosztują 25 zł, a wcześniej było to 23,50 zł. 

 

Podrożał również żurek na zakwasie staropolskim. Teraz trzeba wydać na niego 18 zł, a wcześniej było to 17,50 zł. O 10 groszy więcej kosztują też wszystkie napoje alkoholowe. Dla przykładu cena jasnego piwa to teraz 15 zł, a pszenicznego jest o złotówkę wyższa.

 

ZOBACZ: Piastów. Rogatki opadały, a kierowca jechał dalej. Zderzenie z pociągiem

 

Wyższe kwoty pojawiły się też w menu Warsu przy niektórych rodzajach kawy. Na przykład czarna podrożała o złotówkę – będzie kosztowała teraz 11 złotych.

Droższy obiad, mniejsze porcje. Nowe menu w wagonach Wars

Podwyżka menu w wagonach restauracyjnych PKP najmocniej dotknęła sekcję dań głównych. Za kotleta schabowego w tradycyjnej odsłonie trzeba było wcześniej zapłacić 39,50. Od teraz będzie on kosztował 42 złote.

 

Co więcej, na swoim talerzu zobaczymy mniejszą porcję. Waga dania złożonego z kotleta schabowego, ziemniaków z dodatkiem koperku oraz mizerii będzie wynosiła 460 gramów, a wcześniej karta obiecywała nam 530 gramów. 

 

Do podobnej sytuacji doszło w przypadku grillowanego fileta z kurczaka, który jeszcze w maju kosztował 39,50, a teraz 42 złote. Zmieniła się także waga produktu – z 410 do 380 gramów.

Co zjemy w wagonie restauracyjnym? Nie ma tagliatelle, jest chili con carne

W nowej odsłonie obiadowej oferty zniknęły niektóre pozycje. W Warsie nie zamówimy już makaronu tagliatelle z sosem bolognese oraz ryżu ze smażonymi warzywami. 

 

ZOBACZ: Zderzenie pociągów w Gdyni. Szukają pasażerów, chociaż miało ich nie być

 

Kolejowo-gastronomiczna firma przygotowała także nowe pozycje w menu. Na obiad będzie można zamówić chili con carne (za 38 zł). W odświeżonym jadłospisie pojawiła się też sałatka z kurczakiem. 

 

Dodajmy, że po raz pierwszy w tym roku pojawiła się też opcja wegańska w postaci makaronu z sosem pomidorowym, za który Wars liczy sobie 35 złotych.

 

Poprzedni raz Wars zmieniał menu i zwiększał ceny w maju tego roku. Na łamach “Rynku Kolejowego” przedstawiciel spółki stwierdził, że zmiana oferty w wagonach restauracyjnych to efekt m.in. próśb pasażerów, a podwyżki wynikają ze “wzrostu rynkowych cen i usług”.

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment