imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Piotr Müller o rządowej tarczy: Przedłużymy ją, jeśli nie spadnie inflacja

ua1g59bj2imfxcimcogm4ef9hh52jopy.jpg


Czy wkrótce ceny na sklepowych półkach znowu wystrzelą? Niedawno wiceminister finansów Sebastian Skuza ujawnił, że od nowego roku Rada Ministrów nie ma planów przedłużenia tarczy antyinflacyjnej. Oznacza to m.in. że przestanie obowiązywać zerowa stawka na żywność.

 

O tę kwestię w “Gościu Wydarzeń” pytany był rzecznik rządu. Müller przyznał, że “sprawa nie jest prosta”. – Wcześniejsze tarcze – antyinflacyjna, covidowa – nie były ujęte w budżecie, ponieważ do ich wprowadzenia doszło po nowym roku. My w każdej chwili jesteśmy w stanie nowelizować ustawę budżetową. Jak inflacja nie spadnie poniżej 10 proc. to wtedy podejmiemy decyzję – powiedział.

Rzecznik rządu o debacie z Tuskiem: Po co wężowi dawać szansę na kłamstwa?

Prowadzący Bogdan Rymanowski zwrócił uwagę politykowi PiS na rosnące zadłużenie kraju. – W stosunku do PKB jest ono nadal poniżej średniej unijnej. Francja ma ponad 100 proc. w stosunku do PKB, a my mamy 50-kilka proc. (…). Martwiłbym się tą sytuacją gdyby PO rządziła – odparł rzecznik rządu.

 

 

Jak zadeklarował, obóz rządzący “zrobi wszystko, aby Polska zbliżała się poziomem życia do krajów zachodnich, jednak bez popełniania błędów Zachodu”.

 

ZOBACZ: Katowice. Mateusz Morawiecki: Donald Tusk jest jak pyton, który przytula, aż udusi

 

W “Gościu Wydarzeń” Müller komentował też wymianę zdań między Mateuszem Morawieckim a Donaldem Tuskiem. Obecny premier nazwał byłego szefa rządu “pytonem, który przytula, aby później udusić“. – Patrząc na szefa PO widzimy, że ma niecne plany. To jest dobre porównanie – uznał rzecznik rządu, wykluczając jednocześnie, żeby jego szef debatował z przewodniczącym Platformy.

Powrót do szkoły. Premier chwali się zdjęciem córki

– Nie widzę sensu w debatowaniu z Tuskiem, on będzie łgał tak jak wcześniej łgał. Po co takiej osobie, wężowi, dawać szansę na kontynuowanie swoich kłamstw publicznie? – pytał Piotr Müller.

 

Rzecznik rządu zmierzył się także z pytaniem o poranną fotografię opublikowaną przez szefa rządu. Mateusz Morawiecki udostępnił w sieci uśmiechniętej córki, która rozpoczęła nowy rok szkolny. “Córeczko, pamiętaj, że zawsze możesz na mnie liczyć. Zwłaszcza na matematyce i potem na HiTcie” – napisał szef rządu.

 

ZOBACZ: Przemysław Czarnek obroniony. Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności

 

Internauci wychwycili, że dziecko Morawieckiego uczy się w niepublicznej placówce, co może być swoistym “wotum nieufności wobec działań ministra edukacji Czarnka”.

 

– Nawet z takiego zdjęcia uśmiechniętej córki premiera niektórzy chcą zrobić atak polityczny. Nie bawię się w takie zagrywki, to nie jest żadne wotum wobec Przemysława Czarnka. To atak polityczny na dziecko premiera – powiedział Piotr Müller.

 

Poprzednie odcinki “Gościa Wydarzeń” można obejrzeć tutaj.

wka/pbi/Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment