imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Rosja: Systemy obrony przeciwlotniczej Pancyr S-1 koło rezydencji Władimira Putina

vnpwpjoepn86wbx42d4g8jzx81remcub.jpg


Mobilny system obrony przeciwlotniczej Pancyr S-1, zdj. ilustracyjne

Trwa rozmieszczanie mobilnych systemów obrony powietrznej 10 km od rezydencji prezydenta Rosji Władimira Putina – donoszą ukraińskie media. Na placu, gdzie maja pojawić się pojazdy, powstały specjalne stanowiska.

“Ukraińska Prawda”, powołując się na doniesienia “propagandowego kanału telewizyjnego”, poinformowała w niedzielę, że zlokalizowano miejsca, w których powstają miejsca rozmieszczenia systemów obrony przeciwlotniczej Pancyr S-1.

 

Stanowiska zainstalowane zostały pod Moskwą, w pobliżu wsi Zarecze, około 10 km od rezydencji Putina w Nowo-Ogariowie. Plac, na którym powstały stanowiska, został otoczony płotem. 

Systemy obrony na moskiewskich budynkach

Pod koniec stycznia tego roku w rosyjskich mediach społecznościowych zaczęły krążyć zdjęcia przedstawiające instalację systemów obrony powietrznej na dachu budynku rosyjskiego Ministerstwa Obrony oraz w innych budynkach w samej Moskwie i okolicach miasta. 

 

“Prawdopodobnie Kreml umieścił obronę powietrzną na budynkach w Moskwie, aby stworzyć w przestrzeni informacyjnej prowokacyjne komunikaty i zwiększyć nastroje antyukraińskie wśród Rosjan” – przekonywali wtedy analitycy Amerykańskiego Instytutu Studiów nad Wojną.

 

ZOBACZ: Spotkanie prezydentów Rosji i Turcji. “Dziękuję drogiemu przyjacielowi Putinowi”

 

Kilka miesięcy później ataki dronów na stolicę Rosji i inne miasta stały się niemal codziennością. 

 

Pancyr S-1 to mobilny zestaw przeciwlotniczy artyleryjsko-rakietowy krótkiego zasięgu. Rosjanie oceniają, że jest bardzo skuteczny również w zwalczaniu statków bezzałogowych. 

ap/wka/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment