imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Piotr Gliński: Postawa niemieckiego rządu jest arogancka

81tfcgcykvpj55tukzu5u6s5b312dgs6.png


– Każdy mieszkaniec Europy może mieć pewne obawy w związku z tym, co się dzieje w Rosji. Wojna, sytuacja wewnętrzna, ten rajd najemników Wagnera, który zdestabilizował olbrzymie mocarstwo – powiedział minister Piotr Gliński pytany o to, czy obawia się najemników Grupy Wagnera, którzy przebywają na Białorusi.

 

– Każdy z nas powinien podchodzić do tego racjonalnie. Mieć świadomość, że takie wydarzenia i tacy uczestnicy życia politycznego na świecie są bardzo niebezpieczni – dodał.

 

ZOBACZ: Wagnerowcy w pobliżu Przesmyku Suwalskiego. Ilu mundurowych chroni naszą granicę?

 

– My nie ogłaszamy całemu światu, że grozi nam ileś tysięcy najemników, tylko jesteśmy świadomi współczesnego zagrożenia, które polega na wojnach hybrydowych – powiedział Piotr Gliński. – Naszym obowiązek jest ostrzegać i przygotowywać się na wszelkie zagrożenia – dodał.

 

Minister stwierdził jednocześnie, że “musimy być gotowi na prowokacje” ze strony Rosji i najemników Grupy Wagnera.

P. Gliński: D. Tusk gra na skrajnych emocjach

Minister kultury i dziedzictwa narodowego odniósł się do wpisu szefa PO Donalda Tuska, który stwierdził: “Wygląda na to, że PiS szuka pomocy wagnerowców ze strachu przed wyborami. Marsz miliona serc wybije im te pomysły z głowy. Widzimy się wszyscy 1 października w Warszawie!”.

 

 

– W jednym tweecie pan Donald Tusk straszy Polaków i swoich przeciwników politycznych – powiedział Piotr Gliński.

 

Jak dodał, Donald Tusk “gra na skrajnych emocjach, buja tą łódką od lat, przebija dno w tej łódce”.

 

WIDEO: Piotr Gliński w “Gościu Wydarzeń”

 

– Tusk wrócił do Polski, aby ją podpalać, żeby dzielić, atakować. Żeby używać słów takich jak “seryjni mordercy kobiet”. By porównywać naszych liderów do najczarniejszych postaci z historii – stwierdził. 

Piotr Gliński: Niemcy zniszczyli Polskę, zrobili to celowo

We wtorek obchodzona będzie 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego.

 

– Rocznica powstania warszawskiego jest święta. Wydarzenie, które dla Polski, dla naszej tożsamości i siły naszej wspólnoty jest absolutnie zasadnicze. Mamy tę opowieść, która trzyma nas razem. Mam nadzieję, że bardziej łączy niż dzieli – powiedział minister Gliński.

 

W programie poruszono także temat dzieł sztuki utraconych przez Polskę w czasie II wojny światowej.

 

ZOBACZ: Skarga Polski do KE ws. odpadów. Niemcy odpowiadają

 

– Ostatnio zgłosiło się do nas starsze niemieckie małżeństwo z pewnym dziełem sztuki, które zostało skradzione przez ich przodków, z deklaracją, że chcą zrzucić z siebie ciężar ich grzechu. Kropla drąży nawet taki twardy niemiecki kamień. Bo postawa rządu niemieckiego jest arogancka – powiedział Piotr Gliński. 

 

Jak podkreślił, “Niemcy zniszczyli Polskę, zrobili to celowo”. – Sprawiedliwość dziejowa każe nie tylko się pokajać, bo oni często przepraszają, ale także coś zrobić. Słowa nie wystarczają, jeżeli za tym nie idą czyny – dodał.

 

W drugiej części programu gościem był Zbigniew Parafianowicz, autor książki “Prywatne armie świata”.

 

Wcześniejsze odcinki programu można obejrzeć TUTAJ.

 

an/Polsat News

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment