imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Paysera i ukraiński Globus Bank połączyli siły: wprowadzili na rynek tańszy sposób wysyłania pieniędzy na Ukrainę

1_44.jpg


Przebywający w Polsce Ukraińcy, od teraz będą mogli taniej wysyłać pieniądze swoim bliskim, pozostałym w ojczyźnie. Odbiorcy przekazu będą mogli go odebrać w gotówce, wkrótce po wysłaniu. Możliwość przesyłania i odbioru pieniędzy na Ukrainie pojawiła się dzięki nawiązaniu współpracy pomiędzy firmą z branży realizowania płatności  Paysera i ukraińskim bankiem Globus Bank, mającym 150 oddziałów na Ukrainie. 

Jak stwierdza dyrektor generalny Paysera, Gintautas Mežetis, pomimo dużej liczby firm działających w obszarze międzynarodowych transferów pieniężnych, nadal znajdzie się miejsce dla jeszcze jednego gracza. 

Obecnie, przekazy pieniężne do odbioru gotówką realizowane przez Paysera mogą być robione w EUR. Przy odbiorze przekazu w Globus Banku, odbiorca może poprosić o wymianę euro na hrywny według kursu wymiany obowiązującego w banku w danym dniu.

„Wykonanie przelewu na konto bankowe nie zawsze jest wygodne, a czasami wręcz niemożliwe. Przede wszystkim, 4 z 10 obywateli Ukrainy nie posiada konta w banku. Po wtóre, standardowy przelew z kraju UE do banku na Ukrainie może trwać do dwóch dni roboczych, a prowizja nałożona przez banki korespondentów może wynieść od 10 do 20 EUR. W związku z powyższym, przekazy pieniężne do odbioru gotówką stają się czasami jedynym wyjściem – pieniądze docierają do odbiorcy w zaledwie kilka minut i jest to tańsza opcja niż zwykły przelew. Symboliczny jest fakt, że pierwszym krokiem w naszej ekspansji na rynek przekazów pieniężnych stał się kraj, którego mieszkańcy bardziej niż kiedykolwiek potrzebują wsparcia finansowego od rodziny, znajomych i zwykłych ludzi dobrej woli z zagranicy” – konstatuje dyrektor generalny Paysera, Gintautas Mežetis.

Wiceprezes zarządu banku Globus Bank, Anna Dovgalskaya jest przekonana, że współpraca pomiędzy bankiem Globus Bank i Paysera będzie w 100% owocna. Podstawę współpracy stanowi silny zespół, wieloletnie doświadczenie w realizowaniu przelewów pieniężnych i niezmiernie ważna rzecz – ukierunkowanie na potrzeby klienta. Anna zauważa również, że dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, należy mieć na uwadze osoby, które musiały opuścić Ukrainę i z myślą o nich tworzyć łatwe, wiarygodne i tanie możliwości przekazu pieniędzy. Taka możliwość została właśnie wdrożona we współpracy z Paysera. Przelewy nadal stanowią ważny element w wachlarzu rozwiązań, a klienci sieci banków Globus Bank zawsze mogą otrzymać przelew w obcej walucie.

Przekazy pieniężne do odbioru gotówką mogą być realizowane za pośrednictwem bankowości elektronicznej Paysera. W nadchodzących miesiącach, opcja ta powinna pojawić się również w aplikacji mobilnej. Przekazy pieniężne do odbioru gotówką na Ukrainę mogą realizować osoby fizyczne.

Według danych Banku Światowego, mieszkańcy Ukrainy w ubiegłym roku otrzymali z zagranicy przelewy o wartości 17 miliardów euro. W tym roku, z powodu kryzysu humanitarnego i gospodarczego, spowodowanych inwazją Rosji, prognozy Banku Światowego mówią o kolejnym 20% wzroście wartości wykonywanych przelewów i osiągnięciu rekordowych poziomów.

Ponad 60 000 Ukraińców posiada rachunek Paysera. Większość z nich dołączyła do grona klientów Paysera jeszcze przed inwazją Rosji na Ukrainę w 2022 roku. W pierwszych tygodniach wojny, Paysera otrzymywała tygodniowo 400-600 wniosków o założenie rachunku. 

Paysera jest instytucją pieniądza elektronicznego, a także jedną z najdłużej działających w krajach bałtyckich firm z branży technologii finansowych.

Źródło informacji: Paysera


Source link

Leave a Comment