imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Oszuści podszywają się pod ZUS. “Uwaga na fałszywe wiadomości!”

utmf1z737g5112t3udh4w3kgdbudx9t7.jpg


Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi wiadomościami rozsyłanymi przez oszustów w celu wyłudzenia danych. – Nie należy klikać w podejrzane linki, ani pobierać załączników niewiadomego pochodzenia – mówi rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

Oszuści znaleźli nowy sposób wyłudzania danych. W ostatnim czasie niektórzy klienci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych otrzymali wiadomości o zmianie kanału odzyskiwania dostępu do profilu na PUE ZUS, zawierające w załączniku plik logowania. 

ZUS ostrzega przed oszustami

Rzecznik ZUS Paweł Żebrowski poinformował, że wiadomości te nie są wysyłane przez ZUS. 

 

– Zakład nie wysyła do nikogo załączników z plikiem logowania, nie prosi też o podawanie danych wrażliwych niezabezpieczonymi kanałami komunikacji – wyjaśnił.

 

 

ZUS ostrzega, że fałszywe maile wyglądają bardzo wiarygodnie. Mogą wyświetlać się w domenie zus.pl, a także zawierać informację o loginie PUE (są to jednak przypadkowe liczby). Dlatego zaleca się dokładne czytanie treści otrzymywanych maili i weryfikowanie wszelkich zawartych w nich informacji.

 

ZUS zaleca zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku otrzymania wiadomości o podejrzanej treści, zwłaszcza informacji o rzekomych zmianach dokonanych na PUE ZUS przez klienta, który nie podejmował jakichkolwiek działań.

dk/ sgo/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment