imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Operacja na żywo ze szpitala we Wrocławiu. Oglądają nas na wszystkich kontynentach

hj4su79h2ydy1bmh2vyz1wzwo6fuxmd1.jpg


Wrocław. Operacja była transmitowana online

Pracę lekarzy z wojewódzkiego szpitala specjalistycznego we Wrocławiu obserwował cały świat. – Jesteśmy w tej chwili w ok. 70 krajach. Oglądają nas lekarze na wszystkich kontynentach – przekazał prof. Witold Szyfter organizator europejskiej sesji chirurgii laryngologicznej. W ramach ósmej edycji wydarzenia można było za darmo oglądać operacje przeprowadzane w kilku państwach.

15 października odbyła się ósma edycja europejskiej sesji chirurgii laryngologicznej live. W ramach wydarzenia przeprowadzono 19 różnych operacji laryngologicznych, które odbyły się w dziesięciu europejskich ośrodkach, w tym we Wrocławiu. Wszystkie zabiegi były transmitowane online, dzięki czemu zainteresowani mogli obserwować każdy krok lekarzy.

Polska transmituje operacje na cały świat

Jedną z transmitowanych operacji, był zabieg Kamila Bogunia we wrocławskim szpitalu specjalistycznym. Dziennikarze Polsat News rozmawiali z mężczyzną zaledwie trzy godziny po usunięciu polipa, który był w jego krtani.

 

– Jakbym miał nowe gardło – mówił pacjent. Zmiana była wyjątkowo duża – ponad centymetrowa – i przeszkadzała w oddychaniu oraz mowie. Dzięki usunięciu tak dużego polipa, różnica była odczuwalna dla pacjenta niemal natychmiast.  

 

Wideo: Operacja na żywo z Wrocławia

 

Transmisję mogli obejrzeć specjaliści w każdym państwie. – Jesteśmy w tej chwili w ok. 70 krajach na świecie. Oglądają nas lekarze na wszystkich kontynentach – mówił prof. Witold Szyfter otolaryngolog i organizator europejskiej sesji chirurgii laryngologicznej. 

Ósma edycja europejskiej sesji chirurgii laryngologicznej live

Podczas ósmej edycji europejskiej sesji chirurgii laryngologicznej live – poza Polską – operacje odbyły się także m.in. w Marsylii, Barcelonie, Luksemburgu czy Londynie. Studio centralne ma swoją siedzibę w Poznaniu, gdzie jest “serce” całego przedsięwzięcia. 

 

Tego typu operacje lekarze mogą obserwować podczas wcześniej wykupionych kursów. Jednak te kosztują nawet 6 tys. euro. Dzięki połączeniu medycyny z telewizją i internetem mają możliwość obejrzeć je za darmo.

 

– Jesteśmy po to, żeby uczyć innych, którzy chcą zobaczyć jak wygląda współczesna i nowoczesna laryngologia – mówił prof. Witold Szyfter. 

 

Polska jest jedynym krajem na świecie, który organizuje takie sesje dla lekarzy ze wszystkich kontynentów. 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment