imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Słynny siatkarz rozegrał 200. mecz w PlusLidze! To był jego popis (WIDEO)

i3gv4phw5mqaqx7kriqp94gh1ua1zimb.jpg


Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Łukasz Kaczmarek, David Smith i Bartosz Bednorz oraz Jakub Szymański z GKS Katowice podczas meczu 6. kolejki PlusLigi.

David Smith to jeden z najlepszych zagranicznych zawodników w historii PlusLigi. Amerykański siatkarz wystąpił w 200. meczu tych rozgrywek. Godnie uczcił to wydarzenie – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wywalczyła komplet punktów w starciu z GKS Katowice (3:1), a doświadczony środkowy rozegrał kapitalne zawody i otrzymał nagrodę MVP.

David Smith pojawił się w polskiej lidze w 2016 roku i w pierwszym sezonie grał w Cerrad Czarnych Radom. Później przeniósł się do Aluron Virtu Warty Zawiercie (2017–18), a kolejny sezon występował w Asseco Resovii. Od 2019 roku jest zawodnikiem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Z tym klubem osiągnął największe sukcesy z trzema triumfami w Lidze Mistrzów na czele.

 

Zobacz także: Wyjątkowy odcisk dłoni! Legendarny siatkarz uhonorowany

 

W meczu 6. kolejki PlusLigi z GKS Katowice (3:1), Smith zagrał po raz 200. w PlusLidze. Uczcił to wydarzenie w wielkim stylu. Skończył 14 z 15 piłek w ataku (= 93% skuteczności), dołożył trzy asy serwisowe, zagrał na +16! Zasłużenie otrzymał statuetkę dla najlepszego zawodnika (MVP) tego meczu.

 

Jak zagrał David Smith? Zobacz w materiale wideo:

 

 

 

RM, Polsat Sport

Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.


Source link

Leave a Comment