imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

O premierze Morawieckim Ostatni etap narcyzmu wybrańców. Gilad Atzmon

a-73

Strona główna &gt Polska &gt O premierze Morawieckim Ostatni etap narcyzmu wybrańców. Gilad Atzmon O premierze Morawieckim Ostatni etap narcyzmu wybrańców. Gilad Atzmon a303 Polska 13

Pomysł, że demokratycznie wybrany gojowski przywódca niezależnie myśli, jest, najwyraźniej tak wrogi dla Izraelczyków jak wypowiedzenie wojny.

W niedzielę polski premier zrobił to znowu, powiedział prawdę. Zasugerował, że byli też żydowscy sprawcy holokaustu [perpetrators of the Holocaust]. Premier Mateusz Morawiecki powiedział na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa, że nie podlega karze mówienie, że byli polscy sprawcy holokaustu, „jak byli żydowscy sprawcy, jak rosyjscy sprawcy, jak ukraińscy: nie tylko niemieccy sprawcy”.

Zdaniem premiera Morawieckiego Polacy też byli ofiarami II wojny światowej, „Wielu z was” – powiedział – „prawdopodobnie słyszało o wiosce Lidice w Republice Czeskiej. W Polsce mieliśmy 800 Lidiców – 800 wiosek zupełnie unicestwionych, zgładzonych przez niemieckich nazistów”.

Izraelczycy są naprawdę zdenerwowani próbami mówienia prawdy przez polskiego premiera. Postawa Morawieckiego brutalnie ingeruje w prymat o żydowskim cierpieniu. Pomysł, że demokratycznie wybrany gojowski przywódca niezależnie myśli, jest, najwyraźniej, tak wrogi dla Izraelczyków jak wypowiedzenie wojny. Przewodniczący Yesh Atid, Yair Lapid, powiedział, że izraelski ambasador w Polsce powinien być natychmiast odwołany w reakcji na komentarze Morawieckiego.

Lider izraelskiej Partii Pracy, Avi Gabbay, stwierdził, że Morawiecki „mówił jak każdy inny negujący holokaust”. Gabbay dodał, że „rząd Izraela musi być głosem milionów zamordowanych i ostro krytykować słowa polskiego premiera”. To jest rzeczywiście nowa i odświeżająca sytuacja w żydowskim nacjonalizmie. Izrael nie jest już tylko państwem Żydów, jest też głosem zmarłych Żydów. Domyślam się, że powinniśmy zacząć myśleć o 3-państwowym rozwiązaniu. Jedno dla Palestyńczyków, jedno dla Żydów, i jedno dla zmarłych Żydów.

Premier Benjamin Netanyahu, który też uczestniczył w monachijskiej konferencji, komentarz polskiego odpowiednika nazwał „skandalicznym”.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Lapid, Netanyahu i Gabbay biorą udział w otwartym konkursie. Każdy z nich próbuje wykonać ostateczną formę psychozy złudzeń. Lapid wzywa ambasadora Izraela do powrotu do domu, jakby wojna wybuchła między dwoma państwami. Gabbay przyjmuje na siebie, że staje się głosem zmarłych Żydów. W rzeczywistości Netanyahu wydaje się nieco bardziej zadowolony niż jego polityczny odpowiednik. Można się zastanawiać, dlaczego izraelscy przywódcy konkurują ze sobą w psychicznych urojeniach? Można przypuszczać, że w Izraelu zachowanie psychotyczne przekłada się na głosy.

Wielu izraelskich i żydowskich uczonych uznało, że Holokaust jest najpopularniejszą współczesną religią żydowską. Żydzi, jak się wydaje, wierzą w wiele rzeczy, które często są sprzeczne, ale wszyscy utożsamiający się Żydzi wierzą w holokaust. Kolejne pytanie brzmi: co jest w Holokauście, co czyni go tak popularną religią?

Shoa jest zwycięską narracją żydowską. Jest to opowieść o śmiertelnym planie zniszczenia Żydów, która kończy się wielkim żydowskim zwycięstwem, odnową duchową i potęga wojskową.

Stary Testament wskazuje na podobne biblijne narracje. Podobnie jak Hitler, faraon również chciał zniszczyć Żydów, ale Bóg eksodusu / wyjścia zaingerował i uratował swój wybrany naród, sprowadzając na Egipt 10 niszczycielskich plag, które sprawiły, że współczesna wojna bronią masowego niszczenia / WMD wygląda jak przyjazna przygoda. Księga Estery też ujawnia podobną historię. Próba ludobójstwa przez króla perskiego zostaje odwrócona. W końcu to właśnie Żydzi masowo mordują swoich wrogów. Ta wielka, zabójcza opowieść stała się Purim, najbardziej radosnym żydowskim świętem*. Podobnie jak w Księdze Estery, w religii holokaustu Żydzi wskrzeszają się bez pomocy Boga. Nie tylko Żydzi się uratowali, udało im się nawet zbudować żydowską ojczyznę narodową kosztem rdzennych Palestyńczyków.

Ale tak naprawdę holokaust prowadzi nas o krok dalej. Podczas gdy w Księdze Estery Żydzi uratowali się bez pomocy Boga, to w religii holokaustu Żydom udało się uratować pomimo swego Boga. Choć Bóg pozwolił na Auschwitz, to Żydzi, naród który przetrwał wbrew wszelkim przeciwnościom i pomimo ich Boga, podniósł się z popiołów.

Dlatego w religii holokaustu „Żyd” jest nowym żydowskim Bogiem. Religia holokaustu, jako taka, jest ostatnim i najwyższym etapem żydowskiego narcyzmu, bo „Żyd” jest zbawcą Żyda. Mamy do czynienia z samo-spełniającym się mechanizmem samolubstwa. To dlatego Lapid, Gabbay, Netanyahu i inni przywódcy żydowscy na świecie pokazują tak irracjonalną bezwstydną furię w reakcji na nowe polskie prawo historyczne.

Nowe polskie prawo historyczne ingeruje w żydowską wielkość. Łamie narcystyczną podwójną dychotomię między dobrem a złem (Żyd kontra Goj). Żydzi nie są już największymi ofiarami, a Goje nie są największym złem. Według Morawieckiego Polacy cierpieli tak samo jak Żydzi, ich kraj został zmielony na kawałki. I tak jak Żydzi również wyzdrowieli, chcą nawet emancypować swoją przeszłość.

Nowe polskie prawo historyczne jest próbą uczłowieczenia współczesnej europejskiej historii. Uniwersalizuje cierpienia. Pozbawia Żydów ślepego poczucia ofiarstwa. Z II wojny światowej czyni wydarzenie historyczne poddawane jawnym badaniom. Nie neguje przeszłości, a neguje perspektywę żydowskiego narcyzmu.

Tłum. Ola Gordon

The Final Stage of Chosen Narcissism

Gilad Atzmon — gilad.co. – 18.02.2018

http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=165998

*Purim w 2018 rozpoczyna się wieczorem 28.02 i kończy wieczorem 1.03. Ciekawe co się wydarzy, ile będzie ofiar.


Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment