imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Niemcy: Pasażer bez biletu zdewastował pociąg. W ruch poszły gaśnica i nóż

uuvsmehzibekfe192ctbeyc4jepvhq9o.jpg


47-letni Ukrainiec jechał na gapę pociągiem w niemieckim Dreźnie. Zamiast zapłacić mandat, zareagował agresywnie: groził nożem funkcjonariuszom policji, porozcinał tapicerkę foteli, a jedną z szyb wybił gaśnicą. Na koniec zabarykadował się w toalecie i odmówił wyjścia, paraliżując ruch kolejowy. W akcję zaangażowano ponad 25 policjantów.

Do zdarzenia doszło w sobotę rano w pociągu S-Bahn na trasie z głównego dworca w Dreźnie na lotnisko. Około 8:35, podczas kontroli biletów, wyszło na jaw, że 47-letni Ukrainiec nie zapłacił za podróż.

Mężczyzna odmówił podania swoich danych personalnych, dlatego konduktor zadzwonił po wsparcie policji. Funkcjonariusze przybyli na stację kolejową na lotnisku w Dreźnie. Mężczyzna pokazał mundurowym paszport, ale odmówił wyjścia z szynowego pojazdu.

 

ZOBACZ: Nożownik z Kadzidła. 18-letni Albert G. usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

W trakcie interwencji mężczyzna stawał się coraz bardziej agresywny. W pewnym momencie odepchnął jednego z funkcjonariuszy, a gdy drugi próbował go chwycić i wyprowadzić, 47-latek wyciągnął z kieszeni nóż i zaczął nim grozić. 

Drezno: Agresywny mężczyzna w pociągu. Zniszczył fotele, rozbił szybę

Mundurowi użyli przeciwko napastnikowi gazu pieprzowego, jednak to go nie uspokoiło. W tym samym czasie ewakuowano pasażerów, którzy jeszcze nie opuścili wagonu. Jak podaje “Bild”, Ukrainiec przebił nożem kilka siedzeń, kopnął w jedno oparcie i je uszkodził, a ponadto złapał za gaśnicę i wybił nią szybę osłaniającą panel z przełącznikami.

 

ZOBACZ: Niemcy: Szykowali zamachy na jarmarki świąteczne. Dwóch nastolatków wśród pojmanych

Po wszystkim agresor zabarykadował się w znajdującej się obok toalecie, zamykając się od środka. Wówczas wezwano dodatkowe służby.

 

Funkcjonariusze federalnej policji siłowo dostali się do WC. Po 10:00 napastnik został obezwładniony i zatrzymany. W sumie w akcji uczestniczyło 26 mundurowych. Podczas incydentu, 47-latek zranił się w stopę.

Niemcy: Pasażer na gapę groził policji. Wstrzymano ruch pociągów

Przez zaistniałą sytuację ruch pociągów tymczasowo wstrzymano, a przywrócono go dopiero przed godziną 11:00. Zdarzenie nie wpłynęło jednak na funkcjonowanie samego lotniska – loty odbywały się zgodnie z planem.

 
Inspektorat Policji Federalnej w Dreźnie wszczął śledztwo przeciwko 47-latkowi w związku z podejrzeniem stawiania oporu funkcjonariuszom organów ścigania. Podejrzany jest także o stosowanie gróźb i niszczenie mienia.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment