imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Nie żyje Sinead OConnor. Słynna wokalistka miała 56 lat

xgv3zqq5reswntias16jwi3fpgjmb9me.png


W wieku 56 lat zmarła irlandzka piosenkarka Sinead O’Connor – podał w środę dziennik “Irish Times”. Artystka była najbardziej znana z przeboju “Nothing Compares 2 U”.

W oświadczeniu, cytowanym przez BBC, rodzina piosenkarki napisała: “Z wielkim smutkiem ogłaszamy odejście naszej ukochanej Sinéad. Rodzina i przyjaciele są zdruzgotani i proszą o poszanowanie prywatności w tym bardzo trudnym czasie”. Póki co przyczyna śmierci wokalistki nie jest znana.

 

Kondolencje rodzinie wokalistki złożył premier Irlandii Leo Varadkar.

 

Sinead O’Connor – kariera

Sinead O’Connor została w tym roku wyróżniona nagrodą za Klasyczny Album Irlandii, przyznawaną przez irlandzką telewizję publiczną RTE. Piosenkarka, która była otwarta w swoich poglądach społecznych i politycznych, wydała w sumie 10 albumów studyjnych.

 

Jej pierwszy album “The Lion and the Cobra” ukazał się w 1987 roku, wchodząc do pierwszej czterdziestki w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Jego kontynuacja – “I Do Not Want What I Haven’t Got”, której częścią był hit “Nothing Compares 2 U”, był numer jeden.

 

Sinead O’Connor – życie prywatne

W 2018 roku kobieta poszerzała na islam zmieniając imię na Shuhada, ale nadal występowała pod swoim nazwiskiem. W 1992 roku w programie “Saturday Night Live” podarła na wizji zdjęcie papieża Jana Pawła II. Wokalistka tłumaczyła później, że chciała w ten sposób  zaprotestować przeciwko wykorzystywaniu seksualnemu dzieci w Kościele katolickim. 

 

W ubiegłym roku zmarł 17-letni syn piosenkarki. Wokalistka przekazała wówczas, że nastolatek “postanowił zakończyć swoją ziemską walkę” i poprosiła, by “nikt nie poszedł za jego przykładem”.

 

dk/pgo/Polsatnews/pap

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment