imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Nie żyje raper Radoskór. Przyczyny śmierci Radosława Kobuza nie są znane

qynbefmj3e6dmkihk4n1suh7an3xbvjt.jpg


Zmarł Radoskór, wł. Radosław Kobuz – polski raper, który zasłynął przede wszystkim z działalności w składach Wzgórze Ya-Pa 3 i V.E.T.O. O śmierci artysty poinformował Hubert Kęska. “Jeden z bohaterów naszej książki i naszego rapu. Człowiek, który z uwagi na barwę głosu, oryginalny styl i umiejętność śpiewu mógłby być do dziś czołową postacią sceny” – napisał. Powody śmierci rapera nie są znane.

“Kochani właśnie dotarła do mnie bardzo smutna wiadomość, że nie żyje Radoskór członek Grupy WYP3 i V.E.T.O. Zdążył udzielić się na mojej nadchodzącej płycie ‘Sytuacja społeczno-polityczna’ i na tym koniec naszej wspólnej współpracy” – napisał w mediach społecznościowych raper Cypis. Śmierć legendy polskiego hip hopu potwierdził również Liroy.

 


 

Radoskór, a właściwie Radosław Kobuz to polski raper, który zasłynął przede wszystkim z działalności w składach Wzgórze Ya-Pa 3 i V.E.T.O.

 

Skład WYP3 powstał w pierwszej połowie lat 90. z inicjatywy Radoskóra, Wojtasa i Faziego (potem zastąpił go Ziajka). Grupa zadebiutowała płytą “Wzgórze Ya-Pa 3” w 1995 roku, którą wydał SP Records (scratche DJ Feel-X). Skład nagrał jeszcze dwa albumy – “Centrum” i “Trzy”, jednak na nich Radoskór pojawił się już tylko gościnnie, gdyż po debiucie zdecydował się odejść z grupy (w trakcie trasy koncertowej zastąpił go Borixon).

 

 

 

Więcej na ten temat przeczytasz w Interii.

msl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment