imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Nie żyje Andrzej Strzelecki. Aktor walczył z nowotworem

f4jpo8tjiz2eqyeqbaiu4n9dcaemr814.jpg


W wieku 68 lat zmarł Andrzej Strzelecki – reżyser oraz aktor teatralny i filmowy, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie i były rektor tej uczelni. W czerwcu ujawnił, że choruje na nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Informację o śmierci aktora potwierdziła Polsat News jego córka.

Andrzej Strzelecki urodził się w 1952 roku. Był polskim reżyserem oraz aktorem teatralnym i filmowym, nauczycielem akademickim, profesorem sztuk teatralnych oraz byłym rektorem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Prowadził również teleturniej Piramida w Polsacie.

 

ZOBACZ: Nie żyje żona Johna Travolty. Aktorka miała 57 lat

 

Strzelecki grał m.in. w “Przepraszam, czy tu biją?”, “Ostatnim biegu”, “Kuchni polskiej”, “Przeprowadzki”, “W pustyni i w puszczy”, a także w serialu telewizyjnym “Klan”.

 

W czerwcu powstała zbiórka pieniędzy na kurację Strzeleckiego lekiem z USA. Potrzeba było 1,5 mln zł. W formalnościach pomoc zadeklarowało Ministerstwo Zdrowia. Aktora wsparła także fundacja Rak’n’Roll.

⚠️Jest nowy lek, który da Andrzejowi szansę przejść przez raka! Wielkie szczęście, ale też wielka potrzeba, żeby zebrać…


Opublikowany przez Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie Piątek, 5 czerwca 2020

zdr/prz/ Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment