imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Michał Kamiński: Dopóki nie ma kampanii, obóz rządowy nie podlega limitom w prowadzeniu propagandy

xqsnxxqvj55gihk5gpg5491sa1z61efn.png


– Póki co dyskusja o terminie wyborów to potencjalny problem. Bardzo trudno jest mi uwierzyć w jakiekolwiek dobrej intencje tej władzy. Wszystko, co ta władza robi dookoła wyborów, świadczy o jej złych intencjach – stwierdził Michał Kamiński, który mówił o “majstrowaniu” obozu władzy przy terminie wyborów parlamentarnych.

 

– Obóz rządowy, dopóki nie ma kampanii wyborczej, nie podlega żadnym limitom w prowadzeniu propagandy – dodał wicemarszałek Senatu.

 

Jarosław Kaczyński musi powiedzieć wielu politykom, że nie będą zadowoleni ze swoich miejsc na listach albo że ich na tych listach nie będzie. Im później poszczególne środowiska, poszczególni politycy w PiS-ie dowiedzą się, że zostają “wytuptani” z polityki, tym będą mieli mniej czasu, by zareagować – stwierdził senator. 

 

ZOBACZ: Grupa Wagnera rekrutuje na Białorusi. W umowie wskazano na Polskę

 

– Jeżeli Rosjanie podejmą decyzję, że Grupa Wagnera ma dopuścić się jakiejś prowokacji, w wyniku której polski rząd będzie musiał wprowadzić stan wyjątkowy, to będzie jaskrawy dowód na to, że Rosjanie robią to tylko dla prowokacji. I będzie również jasne, że z jakiś powodów w interesie Rosji jest to, by wybory w Polsce nie odbyły się w konstytucyjnym terminie – powiedział Michał Kamiński.

 

Jak dodał, w interesie Rosji zawsze było to, by Polacy nienawidzili siebie wzajemnie.

M. Kamiński: Rząd PiS pozwolił, by Rosjanie napluli nam w twarz

Odnosząc się do tematu komisji ds. badania wpływów rosyjskich, Michał Kamiński stwierdził, że będzie ona miała znaczenie kampanijne. – Ale jak to bywa – kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Komisja niczego nie wykaże, natomiast zwróci uwagę opinii publicznej na to, że w Polsce trzeba zająć się realną oceną skali wpływów rosyjskich. Nie wiem, czy obóz władzy jest naprawdę tym zainteresowany – dodał. 

 

WIDEO: Michał Kamiński w “Gościu Wydarzeń”

 

 

Senator stwierdził, że w sprawie “rosyjskich rakiet nad Polską”, nie wezwano rosyjskiego ambasadora do MSZ. – Rząd PiS pozwolił na to, by Rosjanie napluli nam w twarz – powiedział.

 

– W tym Sejmie, z taką większością, nikt do prawdy nie dojdzie. Żyjemy dzisiaj w państwie, w którym dochodzenie do prawdy ma charakter wybitnie wybiórczy – stwierdził Michał Kamiński.

“Okoliczności wymusiły na politykach opozycji, by dogadać się w sprawie Senatu”

W programie poruszono także temat prezydenckiego projektu ustawy o współpracy między prezydentem, rządem i parlamentem. 

 

– Ta ustawa jest w zasadzie próbą uzurpowania sobie przez prezydenta dodatkowych kompetencji w dziedzinie władzy wykonawczej – powiedział senator Kamiński. Dopytywany o to, dlaczego ta sprawa pojawiła się na agendzie, stwierdził: – Andrzej Duda rozumie, że musi zacząć walczyć o swoje wpływy w polityce. To narzędzie jest mu potrzebne po to, by utrzymać wpływy w obozie władzy. 

 

Michał Kamiński odniósł się także do notowań poszczególnych partii. 

 

– Jarosław Kaczyński chciał, by kampania wyborcza nie toczyła się na temat tego, jak źle rządzi PiS, ale tego, czy Donald Tusk ma wrócić do władzy. To jest fałszywy dylemat – powiedział. 

 

ZOBACZ: Komisja ds. wpływów rosyjskich. Sejm odrzucił weto Senatu

 

– Dzisiaj widać bardzo wyraźnie, że o tym, kto będzie rządził w Polsce, nie zadecyduje jednostkowy wynik PiS i jednostkowy wynik PO – dodał. 

 

– Na dzisiaj okoliczności wymusiły na politykach opozycji, by dogadać się w sprawie Senatu. Miejmy nadzieję, że okoliczności wymuszą na liderach opozycji taki układ opozycyjny do parlamentu, który pozwoli nam wygrać z PiS-em – powiedział, odnosząc się do paktu senackiego. – Na dzisiaj wygląda na to, że mamy trzy listy, które już się dogadały do Senatu – dodał.

 

– My jesteśmy trzecią drogą do zwycięstwa nad PiS-em, a Konfederacja jest drogą do kolejnych lat rządów Prawa i Sprawiedliwości -powiedział Kamiński. – Mam obawy, że jeżeli od Konfederacji będzie zależeć, kto ma rządzić Polską, Konfederacja wybierze rząd PiS, przy czym Mateusz Morawiecki nie będzie premierem – dodał.

 

W drugiej części programu gościem Marcina Fijołka był Michał Fedorowicz z Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych.

 

Wcześniejsze odcinki programu “Gość Wydarzeń” można obejrzeć tutaj.

 

an/Polsat News

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment