imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Mazowieckie. Rocznica Katastrofy Smoleńskiej. W niedzielę rano zawyją syreny alarmowe

1teb2rywzvsmibsb9y63u8a2udr32mpb.jpg


W celu upamiętnienia 12 rocznicy katastrofy smoleńskiej w niedzielę 10 kwietnia o godz. 8.41 na terenie całego województwa mazowieckiego uruchomione zostaną syreny alarmowe

10 kwietnia 2022 r. o godz. 8.41 na terenie województwa mazowieckiego włączone zostaną syreny alarmowe. Będzie to trening systemu wczesnego ostrzegania towarzyszący upamiętnieniu 12 rocznicy Katastrofy Smoleńskiej – poinformował mazowiecki urząd wojewódzki.

W celu upamiętnienia 12 rocznicy katastrofy smoleńskiej w niedzielę 10 kwietnia o godz. 8.41 na terenie całego województwa mazowieckiego uruchomione zostaną syreny alarmowe wchodzące w skład powiatowych i miejskich systemów ostrzegania i alarmowania.

 

ZOBACZ: Wojna Rosja-Ukraina. Szef obwodu ługańskiego: będzie wielka bitwa o Donbas

 

Jak przekazał urząd wojewódzki, uruchomiony zostanie jednominutowy ciągły dźwięk syren sygnalizujący ogłoszenie alarmu. “W związku z tym, że są to ćwiczenia, mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności. Zadanie polegające na ostrzeganiu i alarmowaniu ludności jest wykonywane przez każdego szefa obrony cywilnej na administrowanym przez niego terenie” – dodał.

Syreny zostaną uruchomione przez wojewódzkie, powiatowe oraz miejskie Centra Zarządzania Kryzysowego

– Na szczeblu wojewódzkim jest nim wojewoda, w powiecie starosta, w mieście prezydent lub burmistrz, natomiast w gminie wójt. Syreny zostaną uruchomione przez wojewódzkie, powiatowe oraz miejskie Centra Zarządzania Kryzysowego – wyjaśnił.

 

ZOBACZ: Katastrofa smoleńska. Premier Mateusz Morawiecki: tej straty nikt nam nie zrekompensuje

 

10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku, w katastrofie samolotu Tu-154M, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

aml/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment