imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Marsz Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu

a1v-1200x630

Strona główna > Polska > Marsz Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu Marsz Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu Jacek Polska 0

11.07.2019 w dniu obchodów 76. rocznicy „krwawej niedzieli” na Wołyniu, wydarzenia, które stało się apogeum pierwszej fazy rzezi wołyńskiej, przeszedł Marsz Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu.

Po mszy świętej w kościele św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na Pradze odprawionej za ofiary ludobójstwa na Wołyniu, wyruszył marsz organizowany przez Ruch Społeczny Porozumienie Pokoleń Kresowych. Marsz przeszedł ulicami Pragi i Śródmieścia, a zakończył się przed Tablicą Wołyńską umieszczona na fasadzie domu Polonii przy Krakowskim Przedmieściu 64.

Rok 2019 to kolejny rok zmowy milczenia i chowania ludobójstwa pod dywan.
To w tym roku, roku 2019 w skandaliczny sposób Trybunał Konstytucyjny uznał za niekonstytucyjne zapisy w Ustawie o IPN o ukraińskim nacjonalizmie i Małopolsce Wschodniej.
Rok temu na skutek nacisków USA, IZRAELA oraz Kijowa, z ustawy o IPN zniknęły zapisy o penalizacji zbrodni ludobójstwa.

W czasie gdy za naszą wschodnią granicą rośnie natężenie gloryfikowania banderyzmu, w Polsce coraz bardziej okrutnie marginalizuje się i Kresy i ofiary ludobójstwa. Dlatego poprzez większą niż w latach poprzednich frekwencję musimy pokazać, że pamięć ofiar ludobójstwa nigdy nie przeminie.

Link do filmu z Marszu Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu:

Więcej fotografii z Marszu Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu pod poniższym linkiem:

http://ewinia-nowyekran-pl.neon24.pl/post/149699,marsz-pamieci-ofiar-ludobojstwa-na-wolyniu

12.07.2019

Jacek Marsz Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment