imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Dokąd zmierzamy? Polska polityka wschodnia pod dyktatem Zachodu

a7e-1200x630

Strona główna > Polska > Dokąd zmierzamy? Polska polityka wschodnia pod dyktatem Zachodu Dokąd zmierzamy? Polska polityka wschodnia pod dyktatem Zachodu AdRo203 Polska, Wyróżnione 1

Rząd polski wzorując się na przedwojennym obozie sanacji ewidentnie popełnia te same historyczne błędy, które mogą doprowadzić do tragedii. Jednym z nich jest m.in. fatalna polityka wschodnia prowadząca do zwarcia z Rosją przy jednoczesnym bezwarunkowym popieraniu Ukrainy. Już dziś struktura etniczna Polski pod względem mniejszości narodowych zaczyna przypominać sytuację w II RP, gdzie konflikty z Ukraińcami i Żydami były niemal codziennością. Co gorsza rząd Prawa i Sprawiedliwości zdaje się tolerować odżywające na wschodzie sympatie banderowskie oraz idącą wraz z nimi rewizję historii.

Gabinet premiera Morawieckiego zdaje się nie reagować na rosnącą falę skandali i prowokacji wymierzonych w godność Polaków na wschodzie. Sednem polityki zagranicznej III RP jest bowiem wspieranie środowisk antyrosyjskich a nie Kresowian. Każdy, kto odważy się kwestionować politykę rządu wobec Ukrainy zostaje okrzyknięty przez reżim mianem rosyjskiego agenta wpływu. Nie ma znaczenia, czy będzie to rolnik mówiący o krzywdzącym embargu na polskie towary, czy potomek pomordowanych na Wołyniu Polaków upominający się o godność i pamięć swych przodków, czy zwolennik gospodarczej wolności przekonujący, że handel z Rosją i Chinami może się nam po prostu opłacać.

Są to przecież wrogowie doktryny, której założenia rząd PiSu przywiózł z Waszyngtonu i najwyraźniej chce je wiernie wypełniać, choćby kosztem polskiego interesu narodowego. Czy tak rzeczywiście jest? O tym w dzisiejszym programie. Gościem Piotra Korczarowskiego będzie doktor Lucyna Kulińska – historyk i politolog.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=Kh747-9HTgs?feature=oembed&w=640&h=480]

eMisjaTv

Transmisja rozpoczęta 66 minut temu

AdRo203
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment