imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Lubelskie. Czterysta ciężarówek czeka w kolejce na przejściu granicznym w Koroszczynie

hjd9dm3w754ga99kjia2ssqpwbak14ys.jpg


Czterysta ciężarówek czeka w kolejce na wyjazd z Polski przez towarowe przejście graniczne z Białorusią w Koroszczynie (Lubelskie). Szacunkowy czas oczekiwania wzrósł w ciągu z dnia z 4 do 9 godzin – wynika z danych Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Jak poinformował w środę wieczorem rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Lublinie Michał Deruś, w ciągu ostatnich godzin na wyjeździe z Polski przez przejście graniczne w Koroszczynie odprawiono 560 pojazdów.

 

– W kolejce jest ok. 400 samochodów. Szacunkowy czas oczekiwania wynosi 9 godzin – przekazał Deruś. W środę rano były to cztery godziny.

 

ZOBACZ: Wielogodzinne kolejki na przejściach granicznych z Białorusią

 

Natomiast na wjeździe do Polski odprawiono 430 pojazdów ciężarowych. Po białoruskiej stronie oczekuje ok. 400 samochodów, co oznacza ok. 12 godzin oczekiwania.

Kryzys migracyjny

W związku z kryzysem migracyjnym we wtorek 9 listopada zostało zamknięte przejście graniczne w Kuźnicy.

 

– Strona polska została zmuszona do takich działań w związku z brakiem reakcji strony białoruskiej na próby bezprawnego przekraczania granicy polsko-białoruskiej przez zorganizowane grupy nielegalnych migrantów w rejonie drogowego przejścia granicznego w Kuźnicy – podała SG w komunikacie. Podróżni kierowani są na przejścia graniczne w Terespolu, Koroszczynie lub w Bobrownikach na Podlasiu.

mad/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment