imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Londyn: Fani Harryego Pottera oblegają dworzec Kings Cross. Czekają na Ekspres Hogwart

4a3c4yju68uke2vhcnfwtfdsb5av2wmq.png


Każdego 1 września dworzec King’s Cross gromadzi tłumy fanów Harry’ego Pottera

Każdego roku 1 września fani Harry’ego Pottera odwiedzają londyński dworzec King’s Cross, skąd główny bohater powieści J. K. Rowling podróżował do szkoły magii. Dla młodych “czarodziejów” przygotowano szereg atrakcji, a w wydarzenie zaangażowana jest także administracja stacji kolejowej.

Organizatorem akcji jest klub zrzeszający fanów Harry’ego Pottera – Wizarding World. W tym roku fani książek o młodym czarodzieju mogą się spodziewać atrakcji przez trzy dni – od 1 do 3 września.

 

Głównym wydarzeniem jest zapowiedź pociągu, który w książkowej opowieści zabiera czarodziejów do Hogwartu – szkoły magii. Tłum fanów młodego czarodzieja wspólnie odlicza do godziny 11:00, kiedy na tablicach informacyjnych pojawia się skład relacji Londyn-Hogsmeade – “Hogwarts Express”.

 

 

O tej właśnie godzinie spiker na dworcu zapowiada odjazd pociągu – tak jak w książce – z peronu 9 ¾. Następnie zebrani słyszą charakterystyczną muzykę z serii filmów o czarodzieju.

 

Trzy dni czarodziejskiej zabawy

To nie koniec atrakcji, półtorej godziny po “odjeździe” pociągu, pobliskie kino rozpoczyna maraton filmowy, a widzowie mogą obejrzeć kolejno wszystkie osiem części opowieści o przygodach Harry’ego Pottera.

 

 

W kolejnych dniach turyści i fani książek będą mogli spróbować piwa kremowego oraz zagrać na konsolach w grę powstałą na kanwie przygód uczniów Hogwartów. W organizacji strefy rozrywki bierze udział studio Warner Bros, które jest wydawcą produkcji.

jk/pgo/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment