imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Łódź. Zdewastowany grób Joanny Agackiej-Indeckiej. Zginęła w katastrofie smoleńskiej

cbnfyecre8xir1a4mjdvjssfec9wievm.jpg


Przy użyciu sprayu lub farby zamalowano m.in. napisy znajdujące się na nagrobku oraz zdjęcie adwokat.

Nieznani sprawcy zniszczyli nagrobek mecenas Joanny Agackiej-Indeckiej, ofiary katastrofy smoleńskiej pochowanej na Starym Cmentarzu w Łodzi. Płyta pomnika została zamalowana czerwoną farbą.

Przy użyciu sprayu lub farby zamalowano m.in. napisy znajdujące się na nagrobku oraz zdjęcie adwokat.

 

“Jestem wstrząśnięty bezmiarem głupoty i bestialstwa, jakim musiał kierować się sprawca tego haniebnego czynu! Brak mi słów, by wyrazić złość i oburzenie. Oby policja znalazła sprawcę i najsurowiej został on ukarany!” – napisał w niedzielę na swoim profilu na Facebooku przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi Marcin Gołaszewski.

Uderzenie w polską adwokaturę 

Radny dodał, że ten akt wandalizmu uderza nie tylko w pamięć śp. Joanny Agackiej-Indeckiej, ale także w całą polską adwokaturę, społeczność Łodzi i Uniwersytet Łódzki.

 

Jak podaje Radio Łódź, które jako pierwsze poinformowało w niedzielę o tym zdarzeniu, o sprawie została powiadomiona policja.

Asp. sztab. Radosław Gwis z biura prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi powiedział, że informacje w tej kwestii będzie mógł udzielić w poniedziałek. – Jeśli sprawa została zgłoszona na policję, będą prowadzone czynności przez właściwą jednostkę, czyli IV Komisariat KMP w Łodzi – przekazał.

Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej

Mec. Agacka-Indecka zginęła 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Miała 46 lat. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Łódzkim, a adwokatem była od 1996 r. Od 2003 r. uczestniczyła w pracach parlamentarnych – najpierw jako ekspert, później jako przedstawiciel samorządu. W 2004 r. Krajowy Zjazd Adwokatury wybrał ją na wiceprezesa Naczelnej Rady Adwokackiej, a w 2007 r. została prezesem NRA. Została pochowana w części katolickiej Starego Cmentarza przy ul. Ogrodowej w Łodzi. Jej imieniem nazwano plac przed Sądem Okręgowym i Apelacyjnym w Łodzi.

dsk/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment