imalopolska

najnowsze wiadomości

Sport

Copa America: Argentyna – Brazylia. Relacja i wynik na żywo

Nadszedł czas na wielki finał tegorocznego Copa America. O mistrzostwo Ameryki Południowej powalczą dwie niezwykle utytułowane nacje – Argentyna i Brazylia. Relacja i wynik na żywo meczu Argentyna – Brazylia na Polsatsport.pl.

W drodze do wielkiego finału “Albiceleste” pokonali w ćwierćfinale Ekwador, a następnie w meczu półfinałowych wygrali po rzutach karnych z Kolumbią. Podopieczni Lionela Scaloniego prowadzili od siódmej minuty po golu Lautaro Martineza. W 61. minucie wyrównał Luis Diaz. Rezultat 1:1 utrzymał się do końca meczu, a zatem o tym, kto awansuje do finału zdecydować musiały rzuty karne.  “Jedenastki” lepiej egzekwowali Argentyńczycy i to oni zagrają o zwycięstwo w turnieju.

Z kolei Brazylijczycy w ćwierćfinale wyeliminowali Chile wygrywając 1:0. W półfinale “Canarinhos” zmierzyli się z Peru. To spotkanie również zakończyło się jednobramkową wygraną piłkarzy Tite. Co ciekawe, w obu meczach gole na wagę zwycięstwa zdobywał Lucas Paqueta.

Argentyna aż 14 razy triumfowała w Copa America. Warto jednak wspomnieć, że ostatnia wygrana “Albiceleste” w mistrzostwach Ameryki Południowej miała miejsce w 1993 roku. Natomiast Brazylia ma na koncie dziewięć triumfów. Piłkarze z kraju kawy bronią zdobytego przed dwoma laty tytułu.

Relacja i wynik na żywo meczu Argentyna – Brazylia w nocy z soboty na niedzielę na Polsatsport.pl. Początek o 2:00.