imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Łódź. Budowlańcy zabetonowali samochód. Miasto ma wytłumaczenie

h2514gozmncj9wa8i33rfwotenpy29vz.jpg


Przypomnijmy, że jeden z kierowców nie zabrał swojego samochodu z miejsca, w którym zaplanowane było wylanie betonu. Mimo to ekipa zabezpieczyła auto i wylała go dookoła niego. Absurdalną sytuacją pochwalił się w mediach społecznościowych łódzki urząd miasta. 

“Remont Legionów nabrał takiego tempa, że niektórzy nie zdążyli nawet przeparkować” – napisali żartobliwie przedstawiciele władz miasta.

“Sytuacja nie wpływa na jakość remontu”

Komentarza w tej sprawie udzielił też w rozmowie z Polsat News Paweł Śpiechowicz, specjalista ds. komunikacji w Urzędzie Miasta Łodzi.

 

– Sytuacja na pewno przykuwa uwagę, ale nie wpływa w żaden sposób na jakość remontu. Musi on skończyć się do końca bieżącego roku. Jak na razie nie mamy kontaktu z właścicielem pojazdu. Apelujemy, by sam się zgłosił. Nie znamy przyczyn, dlaczego zaparkował auto w ten sposób, mimo remontu – stwierdził. 

 

– Czy musiało dojść do tej sytuacji? Kierowca samochodu zrobił to bezprawnie. Prawdopodobnie o tym wiedział. W momencie, gdy przyjechała betoniarka, nie można było zlokalizować właściciela, a służby nie mogły auta odholować zgodnie z prawem – wyjaśnił.

Auto zostanie odholowane

Urzędnik przekazał także, że w poniedziałek zostanie podjęta próba odholowania samochodu na parking łódzkiego Zarządu Dróg i Transportu.

– Właściciel będzie musiał w pewnym momencie odebrać auto. W konsekwencji zostanie obciążony kosztami całej akcji – wskazał przedstawiciel łódzkiego magistratu.

Paweł Śpiechowicz nie chciał jednak oszacować, jakie mogą wiązać się z tym koszty. – Ich wysokość jest do ustalenia, ponieważ nie wiemy jeszcze, jakie sprzęt będzie potrzebny do odholowania auta – podkreślił.

Absurdalną sytuację komentują mieszkańcy

O samochodzie “uwięzionym” w betonie słyszało już niemal całe miasto. Mieszkańcy podkreślają, że winien całej sytuacji jest lekkomyślny właściciel auta. 

 

Ktoś jest niepoważny. Było oznakowanie, że wyjeżdżamy wszyscy i później nie ma wjazdu. A ktoś wjechał – powiedział w rozmowie z Polsat News jeden z mieszkańców. 

ZOBACZ: Porwał go własny samochód elektryczny. O krok od tragedii!

 

Inny dodał, że “kierowca auta był nieodpowiedzialny”. – Bo widział, na jakim etapie są budowlańcy, powinien pomyśleć. Teraz ma nauczkę – podkreślił mężczyzna.

Jeden z przechodniów powiedział, że w sobotę rano najprawdopodobniej podjęto próbę wydobycia osobowego auta z betonowej uwięzi. – Przyjechała laweta, ale jak szybko przyjechała, tak szybko odjechała – dodał.

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment