imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Lubuskie. Korki na autostradzie A2 w okolicy Słubic. Powodem kontrole na granicy z Niemcami

vffz34yh4imoez3qkoq7svv7n99v37ru.jpg


Na autostradzie A2 przed Świeckiem i w okolicy Słubic tworzą się uciążliwie korki. Utrudnienia powstają m.in. z powodu wzmożonych kontroli na granicy z Niemcami.

Jak informuje “Gazeta Lubuska”, w niedzielę od godzin popołudniowych ruch na głównych ulicach Słubic odbywa się bardzo wolno i tworzą się na nich korki. Podobna sytuacja dotyczy dróg dojazdowych do miasta, czyli na DK29 od strony Zielonej Góry, DK31 z kierunku Kostrzyna nad Odrą czy na drodze wojewódzkiej nr 137 od strony Ośna Lubuskiego.

 

W związku z kontrolami granicznymi po niemieckiej stronie i wzmożonym ruchem po Wszystkich Świętych w niedzielę na autostradzie A2 przed Świeckiem i w pobliskich Słubicach tworzą się zatory przy wyjeździe z Polski do Niemiec – informował, cytowany przez gazetę, zastępca komendanta powiatowego policji w Słubicach Łukasz Szymański.

Policjanci apelują o cierpliwość

W miejscach, gdzie zatory są najbardziej uciążliwie, ruchem kierują policjanci. Funkcjonariusze mają w tej sytuacji szczególne zalecenia dla kierowców. 

 

– Biorąc pod uwagę, że ruch odbywa się bardzo wolno i w wielu miejscach Słubic i przed Świeckiem trzeba stać w korkach, apelujemy do kierowców o szczególną ostrożność i cierpliwość oraz o przestrzeganie przepisów. Jeśli nie ma takiej konieczności, warto odczekać kilka godzin i ruszyć w drogę później, by nie stać w korku. Można też wybrać inne miejsca na przekroczenie granicy niż Świecko i Słubice – dodał Szymański.

 

ZOBACZ: Migranci z Afryki chcieli uciec do Europy. Po 14 dniach dopłynęli do Brazylii

 

Przypomnijmy, że w październiku niemiecka policja rozpoczęła stacjonarne kontrole graniczne na wschodniej granicy, czyli na granicy z Polską i Czechami. Służby sprawdzają, czy kierowcy mają odpowiednie dokumenty i czy nie przewożą nikogo w sposób nielegalny. Ruch ten ma na celu przeciwdziałaniu nielegalnej migracji. 

 

Policjanci skupiają się na samochodach ciężarowych i busach, czyli na takich pojazdach, w których mogą być przewożeni imigranci, ale samochody osobowe także są zatrzymywane. 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment