imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Kyndryl staje się niezależny od IBM

1_4.jpg


Fot. PR Newswire/Kyndryl

Kyndryl wchodzi na Nowojorską Giełdę Papierów Wartościowych jako największy na świecie niezależny usługodawca infrastruktury informatycznej.

NOWY JORK, 4 listopada 2021 r. /PRNewswire/ — Spółka Kyndryl ogłosiła dzisiaj zakończenie procesu tworzenia spółki odrębnej od IBM (NYSE: IBM) i wejścia na Nowojorską Giełdę Papierów Wartościowych jako niezależna firma pod znakiem „KD”. Symboliczne uderzenie w dzwon otwarcia Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych przypieczętowało przekształcenie Kyndryl w niezależną spółkę giełdową.

„Jesteśmy podekscytowani faktem, że Kyndryl od dziś jest niezależną organizacją, w której pracować będzie 90000 najlepszych, najzdolniejszych specjalistów i która będzie mieć korzystną sytuację bilansową oraz jasno określoną ścieżkę rozwoju – powiedział Martin Schroeter, prezes i dyrektor wykonawczy Kyndryl. – Obserwujemy znaczny i rosnący popyt na usługi transformacji cyfrowej. Nasza niemająca sobie równych na całym świecie wiedza specjalistyczna w zakresie tworzenia, modernizowania i zarządzania najważniejszymi systemami informatycznymi stawia nas w dogodnej pozycji na rynku. Przewidujemy, że rynek ten urośnie do ponad 500 miliardów dolarów do 2024 roku. Patrzymy z nadzieją w przyszłość, ponieważ z firmą o bardziej uproszczonej strukturze organizacyjnej i sprawniejszym działaniu możemy być sercem postępu dla naszych klientów i dla świata”.

Kyndryl rozpoczyna działalność jako największy na świecie usługodawca infrastruktury informatycznej, integrując działania, które rozwijają nowe usługi w sposób bezpieczny i stabilny operacyjnie. Dziewięćdziesiąt tysięcy specjalistów zatrudnionych w zespole Kyndryl świadczy najwyższej klasy usługi doradcze, wdrożeniowe i związane z utrzymaniem złożonych systemów dla ponad 4000 klientów na świecie. Wśród klientów Kyndryl jest 75% spółek z rankingu Fortune 100 oraz wiodące spółki z branż takich jak finanse, telekomunikacja, handel detaliczny, linie lotnicze i motoryzacja.

„Kyndryl wchodzi na rynek jako zaufany partner dla wiodących firm w Polsce, na Litwie, Łotwie i Estonii. Nasz lokalny zespół ma niezrównane doświadczenie i umiejętności techniczne – powiedział Paweł Raczyński, dyrektor zarządzający Kyndryl Polska i Kraje Bałtyckie. – Jestem zaszczycony, że mogę prowadzić organizację Kyndryl, gdzie dostarczamy klientom krytyczne usługi IT na najwyższym poziomie, współpracując z naszymi partnerami”.

Kyndryl rozpoczyna swoją działalność ze stabilną sytuacją finansową, ponieważ posiada 19 miliardów dolarów rocznego przychodu, ocenę kredytową na poziomie inwestycyjnym oraz długotrwałe relacje z klientami. Elementy te gwarantują spółce stabilny strumień przychodów. Spółką Kyndryl kieruje doświadczony zespół zarządzający i zarząd składający się z 10 liderów i liderek. Taki skład zapewnia firmie wielorakie perspektywy i doświadczenie w prowadzeniu biznesu, od technologii i usług finansowych, po współpracę z podmiotami rządowymi i akademickimi.

Wieczorem 3 listopada akcje spółki Kyndryl przekazano akcjonariuszom IBM, którzy otrzymali po jednej akcji Kyndryl na każde pięć posiadanych akcji IBM. Spółka IBM tymczasowo zatrzymała 19,9% udziałów w kapitale Kyndryl po rozdzieleniu akcji.

Kyndryl (NYSE: KD) projektuje, buduje, modernizuje i zarządza najważniejszymi, złożonymi systemami informatycznymi, na których polega cały świat każdego dnia. Blisko 90000 pracowników Kyndryl świadczy usługi klientom w ponad 60 krajach na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.kyndryl.com.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1678498/Kyndryl_NYSE.jpg

Źródło: Kyndryl

Źródło informacji: PR Newswire

 


Source link

Leave a Comment