imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Krzysztof Respondek nie żyje. Artysta kabaretowy miał 54 lata

18erckei9n2i16ffdh1jasuoh6mxazmm.jpg


W piątek zmarł Krzysztof Respondek. Aktor miał 54 lata. O jego śmierci powiadomił Krzysztof Hanke. “Odszedł mój przyjaciel, artysta kabaretu Rak Krzysztof Respondek. Nic więcej nie potrafię dodać” – napisał w swoich mediach społecznościowych. Pod udostępnioną informacją od razu pojawiły się komentarze z kondolencjami, wyrazami współczucia i niedowierzania. 

 

Śmierć artysty potwierdził także Teatr alternatywny BELFEgoR. “Dzisiaj odszedł Krzysztof Respondek znany i kochany artysta kabaretowy, Ślonzok z kabaretu RAK. Jeszcze 10.12 razem z nami na spektaklu i z jego odwiecznym przyjacielem Krzysztofem Hanke Nasze kondolencje” – napisał teatr na Facebooku. 

 

Jak podaje portal Ślązag, powołujący się na rozmowę z Krzysztofem Hanke, aktor zmarł na skutek zawału serca. “Trzy dni temu graliśmy razem imprezę. Był w pełni sił, żartował jak zawsze, normalny Krzysiek. I zawał, w nocy. Przewieźli go do szpitala do Zabrza. Trzy dni walczyli o jego życie. Zmarł dziś o 12:52″ – podano. 

Kariera Krzysztofa Respondka. Zaczynał na deskach kabaretów

Krzysztof Respondek ukończył II LO im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach. W 1992 roku został absolwentem na Wydziale Aktorskim PWST we Wrocławiu. Początki swojej kariery scenicznej rozwijał na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie, gdzie grał od 1992 do 1999 roku. Wówczas uczestniczył głównie w musicalach, w których sprawdzał się także jako śpiewak. 

 

1 stycznia 1999 roku dołączył do artystów kabaretu Rak, gdzie współpracował m.in. z Krzysztofem Hanke. Podczas przedstawień artysta często wygłaszał monologi, śpiewał piosenki oraz brał udział w skeczach.

 

Sukcesy odnosił także w serialach i filmach. W latach 2007–2015 grał jedną z głównych ról w serialu telewizyjnym “Barwy szczęścia”. W 2010 roku zagrał główną rolę w filmie opartym na faktach pod tytułem “Laura”, opowiadającym o górniku, który podczas katastrofy górniczej w kopalni Halemba przetrwał pod ziemią 111 godzin.

Żartował, śpiewał, grał. Krzysztof Respondek w programach Polsatu

Respondek chętnie brał udział w nowych wyzwaniach, niektóre z nich miały miejsce w telewizji Polsat. Dzięki swojemu muzycznemu talentowi wygrał trzecią edycję programu “Jak oni śpiewają”. Wszystkie nagrody, które wówczas otrzymał, przekazał na cele charytatywne. Zwycięstwo to powtórzył również w szóstej edycji programu. 

 

Z kolei jesienią 2015 roku, wziął udział w czwartej edycji programu rozrywkowego “Twoja twarz brzmi znajomo“.

 

Prywatnie Krzysztof Respondek był mężem i ojcem dwóch córek


wka
/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment