imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Krystyna Aldridge-Holc w Gościu Wydarzeń: Wpłacanie na Fundację Polsat to pomoc tysiącom dzieci

zwt3s9didsjw4pqg4558urbzkeze93db.jpg


Od 15 lutego Polacy mogą rozliczyć się z podatków za rok 2023 za pomocą usługi Twój e-PIT i przeznaczyć 1,5 proc. kwoty zapłaconego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. W środę ruszyła kampania “Rozlicz się sercem” zachęcająca do wpłat na  Fundację Polsatu. Krystyna Aldridge-Holc w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim zachęcała do przekazania kwoty na podopiecznych tej działającej od 27 lat fundacji. 

 

– Wpłacanie na Fundację Polsat to pomoc tysiącom dzieci, którym pomagamy w różnych sytuacjach. Zapewniamy rehabilitację, zakup sprzętu medycznego, leków, maści – mówiła prezes Fundacji Polsat. – Bardzo wiele rodzin jest pozbawionych wszelkiej pomocy i bardzo na nas liczą, a nasze środki są ograniczone, polegamy na kilku zbiórkach – przekonywała Aldridge-Holc, wskazując na możliwość odliczenia 1,5 proc. podatku oraz emitowany każdego roku w grudniu “Mikołajkowy Blok Reklamowy”.

Przeznacz 1,5 proc. na Fundację Polsat. W zeszłym roku zebrano ponad 6,5 mln

Jak dodała, należy sprawdzać, czy organizację, na które przeznaczamy część naszych podatków, uczciwie rozliczają się z każdą otrzymaną złotówką. – Każdy z nas chce wiedzieć, na co są wydane nasze pieniądze – wyjaśniła prezes i przypomniała, że dzięki wpłatom z 1,5 proc., fundacji w zeszłym roku udało się zebrać aż 6,67 mln złotych. – Z czego połowa była dla Fundacji, a połowa przeznaczona na konta indywidualne dzieci – doprezycowała Aldridge-Holc. – Prowadzimy konta indywidualne dla dzieci i nie pobieramy za to żadnych opłat. Z tego konta mogą korzystać rodzice podopiecznych – dodała. 

 

ZOBACZ: Fundacja Polsat pomogła małej Adzie. Dziewczynka przejdzie operację w USA

 

Jak zauważył Bogdan Rymanowski, w ciągu 27 lat działalności Fundacja Polsat pomogła 45 tysiącom dzieci i przeznaczyła na ten cel około 300 milionów złotych. Prowadzący wspomniał też o największej indywidualnej zbiórce w historii fundacji, przeznaczonej na operację rocznej Ady Fryczak, która urodziła się z poważną wadą serca. Dzięki Fundacji Polsatu i widzom Polsatu udało się zebrać 10,8 mln złotych na pomoc dziewczynce. 

 

– Operacja odbyła się dzięki wam, bo to państwo pomogli fundacji zebrać środki, by opłacić operację i transport medyczny, który kosztował aż 230 tys. euro, Ada niestety nie mogła ze względu na stan zdrowia lecieć normalnym samolotem – wyjaśniała prezes fundacji. – W tej chwili Ada jest po operacji, 6 lutego przeszła cewnikowanie serca, 13 lutego odbyła się operacja. W tej chwili czuje się dobrze, saturacja jest prawidłowa – relacjonowała Aldridge-Holc, zaznaczając, że najbliższe dni są kluczowe dla organizmu dziewczynki i dziękując wspierającym zbiórkę.

 

ZOBACZ: Apel prezes Fundacji Polsat. “To pomoc tysiącom dzieci”

Prezes Fundacji Polsat: Jest jeszcze tyle dzieci, które czekają na naszą pomoc

Prezes opowiadała o różnych działaniach prowadzonych przez organizację, które nie ograniczają się tylko do wpłat na leczenie podopiecznych.

 

– W zeszłym tygodniu przekazaliśmy samochód do preadopcyjnego ośrodka opiekuńczego w Otwocku, to jedyny taki ośrodek w woj. mazowieckim, który jest przygotowany na 20 noworodków, a w tej chwili ma 27. Większość z tych dzieci jest chorych, opiekunki jeżdżą z nimi na operację, leczenie – relacjonowała Aldridge-Holc. – Mieli tylko jeden stary samochód, który więcej czasu spędzał w warsztacie na naprawach niż w użyciu, więc postanowiliśmy pomóc – mówiła prezes, dodając, że lista darczyńców, którzy pomagają im w zakupie sprzętu jest bardzo długa. 

 

ZOBACZ: Jesteśmy dla dzieci. Fundacja Polsat pomaga od wielu lat

 

– Będziemy bardzo wdzięczni, nasi podopieczni, którzy z tych wpłat korzystają – zachęcała do przekazania 1,5 proc. podatku. – Jest jeszcze tyle dzieci, które czekają na naszą pomoc. Dzień w dzień przychodzą listy, dzień w dzień staramy się na te listy odpowiadać i tak jak możemy pomagać – mówiła Krystyna Aldridge-Holc. 

 

Aby pomóc podopiecznym Fundacji Polsat, wystarczy w deklaracji podatkowej wpisać numer KRS 0000135921 oraz kwotę, jaką chcesz przekazać, nieprzekraczającą 1,5% podatku lub w systemie e-PIT wyszukać nazwę Fundacji Polsat z listy. Szczegółowe instrukcje znajdują się na stronie Fundacji Polsat.

 

Poprzednie odcinki programu można obejrzeć TUTAJ.

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment