imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Korea Północna. Egzekucja na oczach 25 tys. ludzi. Proces skazanych trwał godzinę

19wwigkzdj93vd8j58onqcq9ojzth9ge.jpg


Dziewięć osób zostało rozstrzelanych w mieście Hyesan w Korei Północnej na oczach 25 tys. przymusowych “widzów”. Straceńcy wcześniej zostali odsądzeni w ciągu godziny. Zdaniem reżimowego sądu przez kilka lat nielegalnie ubili dwa tysiące krów, a następnie rozprowadzali ich mięso.

Dziewięciu skazanych miało od lutego 2017 ubić ponad 2100 krów i bezprawnie handlować mięsem. Towar trafiał na bazary, do różnych firm i m.in. do restauracji w Pjongjangu, stolicy Korei Północnej.

 

Egzekucję przeprowadzono 30 sierpnia. Na paśmie górskim pod miastem Hyesan – według świadka, do którego dotarło Radio Wolna Azja – zgromadziło się 25 tys. okolicznych mieszkańców. Obecność była obowiązkowa – dla każdego, “kto może chodzić”. 

Wyrok wydał trybunał wojskowy. Proces trwał godzinę

Przed egzekucją przedstawiciele armii przeprowadzili godzinny proces. Wyrok wydał specjalny trybunał wojskowy. “Siedmiu mężczyzn i dwie kobiety przywiązanych do drewnianych pali zostało rozstrzelanych” – czytamy.

 

ZOBACZ: Korea Północna otwiera się na świat. Rosja na początek

 

Wśród mnich byli m.in. szef stacji kwarantanny weterynaryjnej w prowincji Ryanggang, sprzedawca w biurze zarządzania handlowego prowincji, urzędnik gospodarstwa rolnego, kierownik restauracji w Pjongjangu oraz młody student, który podczas służby wojskowej obsługiwał punkt kontroli bezpieczeństwa w drodze do Pjongjangu.

ap/wka/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment