imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Koczownik z Nowego Jorku stworzył antypolską stronę

a-52-1008x630

Strona główna &gt Polska &gt Koczownik z Nowego Jorku stworzył antypolską stronę Koczownik z Nowego Jorku stworzył antypolską stronę a303 Polska

Dov Hikind, amerykański polityk, deputowany do Demokratycznego Zgromadzenia Nowego Jorku, od 1983 roku reprezentujący Brooklyn’s Assembly District 48, założył stronę internetową polandmurderedjews.com (polskamordowałażydów). Głos w całej sprawie zabrał konsul generalny RP w Nowym Jorku, Maciej Golubiewski.

Po wejściu na wspomnianą stronę internetową naszym oczom ukazuje się nagranie, w którym Hikind krytykuje nowelizację ustawy o IPN. Poniżej znajduje się krótki tekst.

„Dov Hikind uruchomił nową stronę internetową o nazwie PolandMurderedJews.com wbrew przyjętemu niedawno przez Polskę prawu, które zabrania dyskusji nad rolą Polski w Holokauście. Strona internetowa, która rozpoczyna się filmem inicjującym dyskusję o potrzebie dokładności historycznej, pokaże fakty o oficjalnych okrucieństwach Polski przed, podczas i po II wojnie światowej” – czytamy.

W dalszej części znajdują się cytaty Hikinda.

„Polska próba wybielenia swojej roli w zabijaniu niewinnych mężczyzn, kobiet i dzieci za pomocą ich nikczemnej ustawy negującej Holokaust, zmroziła krew w nas wszystkich, którzy rozumieją, co naprawdę wydarzyło się w Polsce – zarówno przed, w trakcie, jak i po wojnie” – mówi nowojorski deputowany.

„Jestem synem ocalonych z Holocaustu, którzy stracili rodziny w Auschwitz. Spotykałem się z setkami ocalałych przez całe moje życie pracując przez 36 lat w urzędach publicznych. Wierzę, że mój okręg zawiera więcej ocalałych, niż jakakolwiek inna dzielnica w kraju. Znamy prawdę i nie pozwolimy Polsce zaprzeczyć temu, co zrobili” – dodał.

„Nowe polskie prawo jest złe” – kwituje swój wywód Hikind.

Odpowiedź konsula RP

Fakt założenia strony internetowej przez Hikinda spotkał się z odpowiedzią konsulatu RP w Nowym Jorku. Głos w całej sprawie zabrał konsul generalny, Maciej Golubiewski, który za pośrednictwem Twittera opublikował oficjalne oświadczenie.

Golubiewski podkreśla, że Hikind ma prawo do założenia takiej strony, aczkolwiek zawiera ona „błędy faktograficzne” dotyczące stosowania przepisów zawartych w nowelizacji ustawy o IPN. Konsul generalny dodaje również, że błędne jest stwierdzenie nowojorskiego deputowanego, iż ustawa przyjęta przez polski parlament neguje Holokaust. „Przeciwnie, podejmuje problem publicznych oświadczeń pomniejszających rolę faktycznych sprawców Holokaustu, niemieckich nazistów” – pisze Golubiewski.

Przedstawiciel państwa polskiego dodaje również, że Hikind używa określenia „polskie obozy śmierci”, które jest często wykorzystywane jako „próba zrzucenia odpowiedzialności za Holokaust na polski naród i państwo”.

Tweet, do którego dołączone zostało oświadczenie opatrzony został hashtagiem #GermanDeathCamps.

Za: https://sejmlog.pl/polityk-z-nowego-jorku-zalozyl-strone-internetowa-polska-mordowala-zydow-jest-reakcja-konsula/


Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment