imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Katastrofa samolotu z turystami na pokładzie. Wszyscy zginęli

yxmdnm3bsunxhcne9wxkurpg6ehtgxwn.png


14 osób zginęło na pokładzie niewielkiego samolotu, który rozbił się w Amazonas, na północnym zachodzie Brazylii. Według gubernatora stanu, ofiarami byli turyści.

Do tragedii doszło w prowincji Barcelos, około 400 km od stolicy stanu Amazonas.

 

“Z głębokim żalem przyjąłem informacje o śmierci 12 pasażerów i dwóch członków załogi, którzy zginęli w katastrofie w Barcelos w sobotę” – gubernator Amazonas Wilson Lima na Twitterze

 

ZOBACZ: Brazylia. Dziesiątki ofiar po nalotach policyjnych na gangi narkotykowe

 

“Nasze służby pracują nad zapewnieniem niezbędnego wsparcia. Kieruję moje współczucie i modlitwy w stronę rodzin i przyjaciół ofiar” – dodał.

 

Pasażerami byli turyści

Rozbity samolot Embraer Bandeirante, należał do lokalnych linii Manaus Aerotaxi. Przewoźnik wydał oświadczenie, w którym potwierdził, że doszło do wypadku i jest on badany, ale nie podał informacji o ofiarach lub rannych.

 

“Prosimy o szacunek wobec prywatności rodzin ofiar w tym trudnym czasie. Będziemy dostarczać niezbędnych informacji wraz z postępami dochodzenia w sprawie katastrofy” – napisano w oświadczeniu przewoźnika.

 

Jak podał Reuters, na miejsce wypadku wezwano śledczych z Centrum Badania i Zapobiegania Wypadkom (CENIPA) brazylijskich sił powietrznych.

 

W rozmowie z dziennikiem “O Globo” gubernator Lima powiedział, że pasażerami feralnego lotu byli brazylijscy turyści. Jego zdaniem, najbardziej prawdopodobną przyczyną katastrofy był zły dobór trasy lotu i czasu lądowania. W ostatnim czasie nad stanem przechodzą ulewne deszcze. Blisko 98 proc. stanu porastają lasy deszczowe.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment