imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Karol III wyjechał z Londynu. Nowe zdjęcia monarchy

s1gn3rqnou62wnmu4thydgyd16pk4cww.jpgKról Karol III, u którego zdiagnozowano nowotwór, opuścił we wtorek Londyn i wraz z królową małżonką wyleciał do jednej z monarszych posiadłości w Wielkiej Brytanii. W sieci pojawiły się zdjęcia z jego przejazdu limuzyną. Król uśmiechał się i pozdrawiał poddanych. Wcześniej tego samego dnia rozmawiał ze swoim młodszym synem Harrym, który przyleciał z USA do Londynu.

Pałac Buckingham w poniedziałkowy wieczór ogłosił, że brytyjski król Karol III ma nowotwór. Jak podano, chorobę wykryto podczas badania prostaty, jednak nie dotyczy ona tego organu. Więcej szczegółów o stanie zdrowia monarchy nie przekazano.

 

Karol III odstąpił od swoich publicznych obowiązków, w których zastąpią go inni członkowie rodziny. Nadal będzie jednak pełnił funkcje państwowe, jak podpisywanie ustaw. Premier Rishi Sunak mówił BBC, że nowotwór u króla wykryto wcześnie.

Karol III ma nowotwór. Poleciał śmigłowcem do rezydencji w Norfolk

We wtorek monarcha i jego żona Kamila zostali sfotografowani, gdy wyjeżdżali limuzyną z Clarence House, monarszej posiadłości w Londynie. Król i małżonka pozdrowili obywateli, machając do nich. Na ich twarzach, mimo stanu zdrowia Karola, rysowały się uśmiechy.

 

ZOBACZ: Król Karol III ma raka. Nowe informacje

 

Brytyjskie media podały, że królewska para pojechała do pałacu Buckingham, a stamtąd śmigłowcem wyruszyli do Sandringham w hrabstwie Norfolk. Tam znajduje się jeszcze jedna rezydencja Windsorów.

 

Wcześniej we wtorek w Wielkiej Brytanii zjawił się książę Harry. Jak ustalił “The Guardian”, członek rodziny królewskiej, który wraz z żoną Meghan zrezygnował z przywilejów i wyemigrował do USA, rozmawiał przez chwilę z ojcem w Londynie.

Książę Harry pogodzi się z rodziną?

Dziennikarze śledzący losy “royalsów” uznali, iż pilna wizyta Harry’ego na Wyspach może być próbą pojednania między nim a Karolem III. Przez lata krnąbrny syn króla i młodszy brat następcy tronu – Williama – publicznie krytykował bliskich.

 

ZOBACZ: W. Brytania. Król Karol III w szpitalu. Przeszedł operację powiększonej prostaty

 

Cytowani przez brytyjskie media analitycy i komentatorzy stwierdzili, że potwierdzenie przez Karola III, iż zmaga się z nowotworem przyniesie pozytywne efekty wśród poddanych. Niewykluczone, że będą oni częściej badać się pod kątem onkologicznym.


Polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment