imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Kalifornia. Nawet setka szabrowników w sklepie w Walnut Creek. “Sceny jak z filmu”

xseitzaqfuk1muxdthjbx19gdfbhvqt8.jpg


„Dziesiątki szabrowników zjechały w sobotę wieczorem do sklepu Nordstrom i ukradło towar w nalocie, który zakończył się w ciągu minuty” – podała NBC News, powołując się na miejscową policję.

 

ABC News w oparciu o relacje świadków twierdzi, że w napadzie na Nordstrom mogło wziąć udział do 100 napastników.

 

 

Jak zauważyła NBC News jeden pracownik sklepu został spryskany gazem pieprzowym, a dwóch innych – pobitych. Wszyscy trzej odnieśli niewielkie obrażenia.

 

ZOBACZ: Bójka personelu z pasażerami na lotnisku w Sao Paulo. Poszło o królika

 

Napad miał miejsce tuż przed zamknięciem sklepu przed godz. 21. Nie wiadomo jeszcze ile towarów padło łupem złodziei.

 

Reporter NBC Jodi Hernandez, która była w pobliżu Nordstrom, pisała na Twitterze, że około 25 samochodów zablokowało ulicę podczas incydentu. Jej zdaniem większość szabrowników uciekła.

 

 

Na wideo, które zrobiła na miejscu zdarzenia, widać policjantów aresztujących i zakuwających w kajdanki niektórych z domniemanych sprawców. Jeden z funkcjonariuszy celuje z broni do biorącego udział w napadzie kierowcy.

 

Pracownik pobliskiej restauracji Brett Barrett powiedział NBC, że zauważył 50 do 80 osób z łomami, w maskach narciarskich. – Musiałem zacząć zamykać przednie drzwi, tylne drzwi. Nigdy nie wiadomo, mogli też wejść właśnie tutaj – stwierdził.

Walnut Creek: trzy osoby aresztowane

Według policji trzy osoby zostały aresztowane. Dwie zatrzymano na miejscu za rozbój, spisek, włamanie i posiadanie skradzionego mienia. Jedna z nich ma zarzut posiadania broni palnej. Trzecią osobę aresztowano niedługo po incydencie.

 

ZOBACZ: Izrael. Śmiertelny atak członka Hamasu w Jerozolimie. Zamachowiec zastrzelony przez policję

 

NBC News zwróciła uwagę, że w opinii policji z Walnut Creek incydent nie był związany z serią protestów, które miały miejsce w całym kraju w związku z uniewinnieniem w piątek nastolatka Kyle’a Rittenhouse’a w procesie o zabicie dwóch uczestników zamieszek przeciw brutalności policji i zranienie trzeciego. Miało to miejsce w sierpniu 2020 roku.

 

Innego zdania wydaje się jednak być burmistrz miasta Kevin Wilk. Wyraźnie nawiązując do sobotniego wyroku napisał on na Twitterze: “Sędziowie w Wisconsim orzekli, że to legalne przemierzać ulice z karabinem i strzelać do ludzi, jeśli twierdzisz, że to samoobrona przed ludźmi, którzy nacierają na ciebie, bo masz karabin” – zauważył Wilk.

 

 

pdb/PAP

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment