najnowsze wiadomości

Sport

La Liga: Real Sociedad nie wykorzystał szansy

Real Sociedad – Valencia 0:0.

Real Sociedad San Sebastian nie wykorzystał szansy powrotu na pierwsze miejsce w hiszpańskiej ekstraklasie piłkarskiej. W 14. kolejce zremisował u siebie z Valencią 0:0. Nowym liderem jest więc Real Madryt, który kilka godzin wcześniej pokonał na wyjeździe Granadę 4:1.

Spotkanie w San Sebastian nie zachwyciło. Gospodarze nie zdołali ani razu pokonać bramkarza dziesiątej w tabeli Valencii, na dodatek od 76. minuty grali w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla obrońcy Aritza Elustondo.

Remis oznacza, że Real Sociedad jest wiceliderem z dorobkiem 29 punktów i jednym meczem rozegranym więcej od kilku rywali z czołówki.

Na pierwsze miejsce awansował Real Madryt (30). “Królewscy” wcześniej w niedzielę pokonali na wyjeździe walczącą o utrzymanie Granadę 4:1. Bramki dla gości zdobyli Marco Asensio, Nacho (w obu przypadkach asysty Niemca Toniego Kroosa), Brazylijczyk Vinicius Junior i Francuz Ferland Mendy. Gospodarze odpowiedzieli tylko trafieniem w 34. minucie – już przy stanie 0:2 – Kolumbijczyka Luisa Javiera Suareza. W 67. minucie czerwoną kartkę zobaczył piłkarz Granady Monchu, a chwilę potem za zbyt gwałtowne dyskusje – trener tego zespołu Robert Moreno.

Dzień wcześniej Barcelona – w debiucie Xaviego Hernandeza na ławce trenerskiej tego klubu – pokonała na swoim stadionie lokalnego rywala Espanyol 1:0. Zwycięskiego gola strzelił w 48. minucie Holender Memphis Depay z rzutu karnego, który sam wywalczył. Decyzja o podyktowaniu “jedenastki” wzbudziła nieco kontrowersji, ale sędzia jej nie zmienił.

Barcelona z dorobkiem 20 punktów po 13 meczach (jeden ma zaległy, podobnie jak m.in. Real Madryt) awansowała na szóste miejsce.