imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Jesteśmy liderem w wydawaniu wiz dla obcokrajowców

ase

Strona główna &gt Polska &gt Jesteśmy liderem w wydawaniu wiz dla obcokrajowców Jesteśmy liderem w wydawaniu wiz dla obcokrajowców Ogarek Polska

Dane Europejskiego Urzędu Statystycznego pokazują jasno, że staliśmy się liderem Unii Europejskiej pod względem wydawania wiz na pobyt dla osób pochodzących spoza unijnego obszaru. Tym samym polscy urzędnicy przekazali zainteresowanym dokładnie 683 228 zezwoleń, czyli ponad jedną piątą wszystkich tego typu dokumentów wewnątrz wspólnoty, przez co wyprzedziliśmy nawet Niemcy i niemal dwukrotnie Francję.

Z informacji przekazanych przez Komisję Europejską, opierającą się na badaniach Eurostatu, Polska zdecydowanie prowadzi wśród unijnych państw pozwalających na osiedlanie się u siebie obcokrajowców spoza UE. W ubiegłym roku polskie urzędy wydały więc dokładnie 683 228 tego typu zezwoleń, podczas gdy w Niemczech liczba ta wyniosła 535,4 tys., w Wielkiej Brytanii 517 tys. oraz we Francji 250,2 tys. Ogółem wszystkie kraje unijne zezwoliły na przyjazd 3 mln 136 tys. osób spoza swojego obszaru.

Dodatkowo Polska jest trzecim krajem pod względem zgód na pracę przypadających na 1000 mieszkańców. Wydano ich więc średnio 18, pod tym względem przegoniły nas jedynie małe państwa w postaci Malty (23) i Cypru (22), czyli krajów znajdujących się obecnie na trasie szlaków migracyjnych z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu.

Najwięcej pozwoleń na zamieszkanie w naszym kraju otrzymali obywatele Ukrainy (585 tysięcy), Białorusi (42 tysiące) oraz Mołdawii (7 tysięcy), z kolei najczęściej dokumenty pozwalające na zamieszkanie nadawano z powodu chęci podjęcia przez imigrantów pracy (59 proc. przypadków), podczas gdy w Europie Zachodniej są one związane w większości z łączeniem rodzin.

Na podstawie: wprost.pl, rmf24.pl.

Za: http://autonom.pl/?p=23794

Data publikacji: 26.10.2018


Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment