imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

…jak Pani Pawela natarła nam uszu… – Wolna Polska – Wiadomości

bccd0964-b68e-4144-a4e9-ebde9be7abac.jpeg


Andrzej Tokarski

o słusznej karze za dobre uczynki

– zgodnie z zasadą, że każdy dobry uczynek musi zostać przykładnie i surowo ukarany – polemiczne – choć pełne życzliwości – teksty Pani Lotnej i moje odnoszące się do formułowanej przez Panią Pawelę tezy wiążącej przymus maseczkowy z rytuałem inicjacji masońskiej – spotkały się z dość emocjonalną negatywną reakcją wyżej wymienionej na kanale NTV tutaj:

Uwaga!!! Neuro Piraci atakują!!! – Ewa Pawela – YouTube

… a ponieważ reakcja naszym zdaniem była zupełnie niepotrzebnie nerwowa, a do tego oparta raczej na bardzo swobodnej, wybiórczej interpretacji naszych tekstów, niż na ich rzeczywistej zawartości – pozwoliłem sobie zamieścić pod wyżej zalinkowanym wykładem komentarz, który przytaczam:

….dosłuchałem do 17 minuty, i szczerze mówiąc dalej mi się nie chce – Pani Ewo – proszę spróbować sobie wyobrazić, że nie jest Pani nieomylna. To znacznie uprości zrozumienie genezy powstawania opinii polemicznych. Dalej: nikt Pani personalnie nie atakował, wręcz przeciwnie – zostało wyrażone uznanie dla Pani pracy. Dalej: portal Wolna Polska jest portalem marginalnym – oboje z Panią Lotną publikujemy stale i od lat na Neonie (tam, gdzie swoje tłumaczenia zamieszcza RAM) i to tam wcześniej pojawiły się nasze felietony. Również na Neonie jest od dawna publikowany mój autorski cykl The Dead Game w całości poświęcony rzekomej pandemii – który zapewne umknął Pani uwadze. Wynika z niego min że nie jedynie Pani ma monopol na wiedzę o tej globalnej grandzie. Na koniec, by nie przynudzać – zmartwię Panią. Ani Pani Lotna, ani ja nie jesteśmy masonami – może dlatego, że nie musimy. Oboje posługujemy się umysłem z taką łatwością, że żadne szufladki nie są nam potrzebne. Czego i Pani życzymy – bo odnoszę wrażenie, że nasze teksty przeczytała Pani raczej tendencyjnie – upraszczając, trywializując, niż – ze zrozumieniem. I do tego ten protekcjonalny ton – nieładnie proszę Pani, nieładnie… Już naprawdę kończąc – może ten tekst Panią zainteresuje, a nie wzbudzi oburzenia:
The Dead Game – PĘTLA – między głupotą a inicjacją
Informację zamieszczam w formie notki dla – jak to się mówi – porządku w papierach

*****

Od siebie dodam, że pani Ewa Pawela, stwierdziwszy, że to ja nie zrozumiałam jej wypowiedzi, raczyła się odnieść wyłącznie do tez mojego artykułu, skrupulatnie pomijając ich obronę stanowiącą znakomitą większość mojego wpisu.
Nie fair.
Dlaczego Covid-19 to indoktrynacja, nie inicjacja

Przy okazji dostało się także Wolnej-Polsce, gdzie umieściłam nasze artykuły, które tam zostały zauważone, a nie na NEonie 24.pl, gdzie zostały pierwotnie opublikowane.

Jak widać, podobnie jak w mediach głównego nurtu, także w mediach niezależnych, niektórzy – w tym także pani Ewa Pawela występująca, na ironię, w niezależnej telewizji – życzyliby sobie braku jakiejkolwiek polemiki.

A więc, jako społeczeństwo, mamy mieć niekwestionowane autorytety głównego nurtu i niekwestionowane autorytety niezależne – pytanie tylko, od czego niezależne? Bo wyglada na to, że od wolności myśli i wypowiedzi.

Pandemia Głupoty


Source link

Leave a Comment