imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Jak KO zagłosuje ws. “piątki dla zwierząt”? Jest rekomendacja zarządu Platformy

m93pnd6jrzg96sth4mjf8zt59qzdrdkv.jpg


Borys Budka zapowiedział, że zrezygnuje z szefowania klubem Koalicji Obywatelskiej

Zarząd PO nie będzie rekomendował klubowi parlamentarnemu KO poparcia całego projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, zgłoszonego przez PiS – wynika z nieoficjalnych informacji. Zarząd postanowił też o zwiększeniu kolegium klubu o jednego senatora.

Zarząd PO zebrał się we wtorek przed południem w związku z planowanym na popołudnie posiedzeniem klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej. Klub ten ma m.in. podjąć decyzję, kiedy wybierze nowego swojego przewodniczącego na miejsce Borysa Budki.

 

Jednak zarząd, jak powiedział dziennikarzom rzecznik PO Jan Grabiec, nie dyskutował we wtorek o sprawach personalnych. O szczegółach ustaleń ma poinformować na konferencji prasowej w Sejmie szef PO Borys Budka.

 

ZOBACZ: Cichanouska po spotkaniu z Budką. Dziękowała za wsparcie wszystkich partii

 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że najwięcej czasu na posiedzeniu zarządu zajęła sprawa projektu ustawy o ochronie zwierząt, zgłoszonego niedawno przez posłów PiS.

 

– Nie poprzemy tej ustawy w jej obecnym brzmieniu, możemy poprzeć zakaz hodowli zwierząt na futra, ale już wobec ograniczeń uboju rytualnego są duże wątpliwości – powiedział jeden z członków zarządu PO. – Poza tym konieczne będą rekompensaty dla przedsiębiorców – dodał.

 

Debata na ten temat ma być kontynuowana na wtorkowym posiedzeniu klubu KO. Klub ten ma też dokonać zmian w swoim regulaminie – zarząd rekomendował zwiększenie kolegium klubu o jednego przedstawiciela Senatu – w myśl tej propozycji będzie w nim zasiadać więc dwóch senatorów.

 

Choć zarząd nie dyskutował o obsadzie szefa klubu, to, jak powiedział jeden z posłów, w tej chwili kandydatem z największymi szansami, popieranym przez różne frakcje w PO, jest Cezary Tomczyk.

wka/zdr/ PAP, polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment