imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Wzrost znaczenia outletów w związku z kryzysem gospodarczym wywołanym pandemią COVID-19 – Wolna Polska – Wiadomości

29aa62053a5dc7744b0f9be154db093f


Pandemia koronawirusa mocno daje się we znaki ludziom na całym świecie. Wiele firm się zamyka, pracownicy z dnia na dzień lądują na bruku, a pieniędzy z kont ubywa.

 

Wysokie ceny podyktowane sytuacją na całym globie powodują, że ludzie zaczynają szukać oszczędności i alternatywnych rozwiązań. Nie inaczej jest z branżą odzieżową. W przeciwieństwie do wielkich sieci handlowych, które musiały pozamykać swoje sklepy w wielu miejscach, złotą erę święci niejeden outlet online lub stacjonarny. Powód? Chyba nie trudno się domyślić.

Markowa odzież w outlecie cieszy się dużym popytem

Outlet to sklep, w którym znajduje się markowa odzież i tylko taka oferowana jest klientom. Problemem jest jednak używanie przez właścicieli second-handów nazwy outlet. Jest ona myląca i mocno odbiegająca od jej rzeczywistej definicji. Dlatego też warto sobie przypomnieć, co oznacza to słowo. Przede wszystkim outlet to sklep, który oferuje odzież w wyprzedaży, czyli po zniżkach. Najczęściej outlet oferuje ubrania z końcówki danej kolekcji, z nadwyżki produkcyjnej, czy też nie odebranych zamówień przez lokalnych dystrybutorów. Niekiedy można dostać nawet nigdy nieprodukowane na szerszą skalę wzory produkcyjne. To nie lada gratka dla osób, które czyhają na takie okazje.

 

Wiele osób nie jest świadoma tego że markowy outlet  oferuje tylko i wyłącznie w najwyższej jakości, ale w atrakcyjnie niskich cenach. Jest to jeden z powodów, dla których w dobie Covid-19 cieszą się te sklepy ogromną popularnością. Różnice cenowe w porównaniu do sklepu z regularną kolekcją potrafią sięgać od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

 

Fashion outlet i jego różnorodny asortyment

 

Przeglądając ofertę markowych i zagranicznych sklepów, można zauważyć, że ceny są bardzo często poza zasięgiem przeciętnego Kowalskiego. Mało tego, podawane są one w euro. W dobie covid-19 jest to czynnik istotny, ponieważ nie każdego stać na oryginalne ubrania od renomowanych producentów. Ponad to klienci gustujący w markach premium w czasie panującego spowolnienia gospodarczego szukają tańszych zamienników dla kolekcji bieżących. Rozwiązaniem okazuje się designers outlet, który ma asortyment właśnie najpopularniejszych marek odzieżowych, z tą różnicą, że cena jest znacznie niższa, nawet do -70%. Powoduje to automatycznie wzrost zainteresowania ofertą sklepu wyprzedażowego. Można więc śmiało powiedzieć, że znaczenie outletów w obecnych czasach jest znacznie wyższe, niż było to na początku roku, czy też w ubiegłych latach.

Wzrost popularności outletów wśród konsumentów

Wzrost popytu na odzież markową co roku rośnie. Nic więc dziwnego, że konsumenci poszukują rozwiązań, które pozwolą im nabyć odzież dobrą jakościowo, znanych producentów, i to w przystępnych cenach. Outlet Guess, jak i innych znanych marek premium, powinien mieć wyselekcjonowany asortyment w cenach obniżonych o minimum 30% od wartości pierwotnych. Połączenie atrakcyjnej ceny i najpopularniej marek odzieżowych to główny czynnik, który sprawia, że ludzie chcą robić zakupy w takich sklepach. Tym bardziej że obecne czasy i szalejący COVID-19 nie pozwala na wydawanie ogromnych pieniędzy na jeden ciuch.

 

To wyraźnie pokazuje, jak ogromne znaczenie w dzisiejszych czasach mają outlety odzieżowe. Dzięki nim zwiększa się atrakcyjność oferty, a klienci indywidualni mogą nabyć odzież ulubionych marek w przystępnych cenach. Jest to bardzo istotne, szczególnie w obecnych czasach, i nic nie wskazuje na to, by markowe outlety straciły na znaczeniu.

 


Source link

Leave a Comment