imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Indie: 10-latek zabity przez małpę. To już trzeci atak w przeciągu tygodnia

azpgs3kvk5a74va526qzcz7axjs2mw2u.jpg


10-latek został zaatakowany przez małpę podczas zabawy przy świątyni w Indiach. Zwierzę zadało mu bardzo ciężkie obrażenia. Niestety pomimo przetransportowania chłopca do szpitala, jego życia nie udało się uratować.

Podczas wtorkowej zabawy ze swoimi rówieśnikami 10-latek z Indii został zaatakowany przez langura. Chłopiec przebywał w pobliżu jednej z lokalnych świątyń w małej wiosce niedaleko miasta Gandhinaga w stanie Gudźarat. 

Niestety atak zwierzęcia okazał się tragiczny w skutkach. Poraniony chłopiec zdążył przybiec do domu, gdzie natychmiast wezwano pomoc. 10-latek trafił do szpitala, jednakże lekarze nie mogli już nic zrobić. Stwierdzili zgon dziecka

 

ZOBACZ: Chiny: Trzylatka porwana przez małpę. Znaleziono ją wiszącą nad klifem

Był to już trzeci raz w przeciągu tygodnia, gdy małpy zaatakowały okolicznych mieszkańców. 

Małpy atakują mieszkańców. Służby próbują je schwytać

Jak podają zagraniczne media, jeden z pracowników leśnych rozpoczął próbę schwytania dzikich małp. Podobno udało mu się złapać dwie.

 

ZOBACZ: Indie. Małpy porwały i zabiły 250 psów. “Z zemsty”

Langury nie są zazwyczaj niebezpieczne. Agresję wykazują głównie, gdy walczą w gronie samców o dominację lub próbują zdobyć partnerkę. Jednak potrafią one spowodować duże szkody i urazy, jak w tym wypadku. 

NDTV przypomniało, że podczas szczytu G20 w New Delhi, langury były wykorzystywane do odstraszania innych zwierząt, by te nie atakowały zebranych ludzi.  

kar/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment