imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

“Hey Hey Rise Up”. Pink Floyd nagrał piosenkę o walczącej Ukrainie

2oqaafpsy8g1t8v9u5pzakw4ruh4ujd7.png


Możemy słuchać nowego utworu Pink Floyd zatytułowanego “Hey Hey Rise Up”. Piosenka, która w sieci pojawiła się w nocy z czwartku na piątek, jest poświęcona walczącej Ukrainie. Kultowy zespół zamierza przekazać dochód z utworu na Ukraińską Pomoc Humanitarną. Obok brytyjskich muzyków w kompozycji – ich pierwszej od 1994 roku – wystąpił Ukrainiec Andrij Chływniuk.

W nowym utworze “Hey Hey Rise Up” (z ang. “Hej, hej, powstań”), opublikowanym o północy, do Davida Gilmoura i Nicka Masona dołączyli Guy Pratt i Nitin Sawhney oraz wokalista Andrij Chływniuk z ukraińskiego zespołu Boombox.

 

Żółto-niebieski słonecznik na okładce nowego singla Pink Floyd

Gilmour, którego synowa pochodzi z Ukrainy, stwierdził: “My, jak wielu innych, czujemy wściekłość i frustrację z powodu tego nikczemnego aktu inwazji na niepodległy, pokojowy, demokratyczny kraj”.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Atak na noblistę w Rosji. Dmitrij Muratow oblany farbą

 

Jak dodał – cytowany przez zespół na Twitterze – Ukraina “została zaatakowana, a jej obywatele są mordowani przez jedno z największych mocarstw świata”.

 

 

Na okładce singla widzimy żółty słonecznik, będący symbolem Ukrainy, w którego centrum kubański artysta Yosan Leon umieścił niebieskie oko.

 

Okładka singla Materiały prasowe

Okładka singla “Hey Hey Rise Up”

 

Pink Floyd zapewnił, że przekaże cały dochód z utworu na Ukraińską Pomoc Humanitarną. Zespół – aż do teraz – nie nagrał nowej piosenki od 1994 roku.


wka/PAP, polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment