imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Gut-Mostowy: będę kontynuował swoją pracę na rzecz turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki

5zy225rh4n47v2uxxk5jgk5fmbvqfmr8.jpg


Będę kontynuował swoją pracę na rzecz turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki – poinformował w piątek na Twitterze Andrzej Gut-Mostowy – pełniący dotychczas funkcję wiceministra rozwoju i technologii. Gut-Mostowy dodał, że przyjął nominację na sekretarza stanu w MSiT.

“Przyjąłem nominację na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, gdzie będę kontynuował swoją prace na rzecz turystyki” – napisał w piątek Gut-Mostowy dziękując za zaufanie.

Ministerstwo Sportu i Turystyki zostało ponownie wyodrębnione w wyniku rekonstrukcji rządu. Funkcję szefa tego resortu przyjął Kamil Bortniczuk, jako przedstawiciel Partii Republikańskiej dołączył do Zjednoczonej Prawicy tworzącej koalicję rządową.

 

Obecnie turystyka podlega Ministerstwu Rozwoju i Technologii i dotychczas było nadzorowane przez wiceszefa resortu Andrzeja Guta-Mostowego.

Porozumienie PiS i OdNowy

W czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował o porozumieniu pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością a ruchem społecznym OdNowa RP. 

 

– To jest kolejny krok (…), który ostatecznie kończy pewnego rodzaju momenty trudności w naszym obozie politycznym. Bardzo się z tego cieszymy. Te rozmowy nie zawsze był łatwe, ale tak to jest w polityce. Koniec jest dobry, wszyscy wykazali zdrowy rozsądek. Chciałem za to panu ministrowi bardzo podziękować i powiedzieć, że nasze programy, elementy merytoryczne, które znajdują się w programie nas łączą, choć oczywiście OdNowa ma pewną  specyfikę, ale mieści się w naszym wielkim planie odbudowy Polski – mówił prezes PiS.

 

Prezes stowarzyszenia Marcin Ociepa powiedział, że parlamentarzyści OdNowy RP, którzy są zrzeszeni w ramach stowarzyszenia i zespołu parlamentarnego w Sejmie pozostają członkami klubu parlamentarnego PiS.

ZOBACZ: Prawo i Sprawiedliwość zawarła umowę z Partią Republikańską

 

Na początku września politycy związani w przeszłości z Porozumieniem Jarosława Gowina – oprócz Marcina Ociepy, również posłowie: Anna Dąbrowska-Banaszek, Grzegorz Piechowiak, Wojciech Murdzek, Andrzej Gut-Mostowy oraz senator Tadeusz Kopeć powołali stowarzyszenie OdNowa RP, które ma działać w ramach Zjednoczonej Prawicy i klubu PiS.

 

zma/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment