imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Grupa Ukraińców wznosiła banderowskie okrzyki na Rynku Głównym w Krakowie

ajra-1200x630

Strona główna > Polska > Grupa Ukraińców wznosiła banderowskie okrzyki na Rynku Głównym w Krakowie Grupa Ukraińców wznosiła banderowskie okrzyki na Rynku Głównym w Krakowie Jacek Polska 2

Grupa młodych Ukraińców ubranych w czerwono-czarne stroje wznosiła na Rynku Głównym w Krakowie banderowskie okrzyki. – informuje szef Ukraińskiego Komitetu Żydowskiego Eduard Dolinski powołując się na izraelskiego historyka Shimona Brimana.

O skandalicznym wydarzeniu w centrum Krakowa Dolinski poinformował w mediach społecznościowych. Według niego do scen z udziałem Ukraińców doszło w niedzielę a świadkiem tego był pochodzący z Charkowa izraelski historyk Shimon Briman przebywający obecnie w Polsce.

„Grupa ukraińskich uczniów, przykładowo cała klasa kierowana przez osobę starszą, ubrana w kolorach flagi UPA – czerwona góra i czarny dół – chodziła w szyku po Rynku Głównym i co chwilę skandowała +Sława Ukrainie-herojam sława+, +Sława nacji-śmierć wrogom+, +Ukraina ponad wszystko+” – tymi słowami opisał zachowanie Ukraińców Dolinski.

Szef Ukraińskiego Komitetu Żydowskiego napisał w swojej relacji, że miejscowym oraz turystom nie podobało się zachowanie ukraińskiej młodzieży, ponieważ „dobrze wiadomo, że pod czerwono-czarną flagą i z tymi hasłami oddziały UPA okrutnie wyrżnęły na Wołyniu dziesiątki tysięcy polskiej ludności cywilnej w latach 1943-1944”. Dolinski nie ujawnił, czy Ukraińców spotkały jakieś konsekwencje ich zachowania.

Dolinski przypuszcza, że zamiarem ukraińskiej młodzieży nie było zakpienie z Polaków, lecz oddanie hołdu ukraińskim nacjonalistom, którzy przebywali w Krakowie w latach 1939-1941. Byli wśród nich Stepan Bandera i Jarosław Stećko.

„Ale najpewniej ukraińscy uczniowie reklamowali swój kraj i wzywali kilka milionów ukraińskich pracowników do powrotu z Polski do ojczyzny” – ironizował Dolinski.

Израильский журналист Шимон Бриман (Shimon Briman) сегодня в Кракове стал свидетелем следующей сцены. Группа украинских…

Opublikowany przez Eduard Dolinsky Niedziela, 7 lipca 2019

Okrzyk „Sława Ukrajini – herojam sława!” (chwała Ukrainie – chwała bohaterom) był organizacyjnym pozdrowieniem banderowskiego odłamu Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, odpowiedzialnego za ludobójstwo Polaków. Do 1943 roku okrzykowi temu towarzyszył faszystowski gest podniesionej ręki.

Wołodymyr Wjatrowycz, kłamca wołyński i szef Ukraińskiego IPN, ukraiński nacjonalistyczny historyk, a wcześniej dyrektor gloryfikującego OUN-UPA Centrum Badań Ruchu Wyzwoleńczego nie ukrywał, że „Sława Ukrainie” to hasło banderowskie.

Kresy.pl

Za: https://kresy.pl/wydarzenia/polska/grupa-ukraincow-wznosila-banderowskie-okrzyki-na-rynku-glownym-w-krakowie/

7.07.2019

Jacek fałszywi chrześcijanie ukraińscyinwazja Ukraińców na Polskęneobanderowcyprzyjmowanie ukraińskich neo-nazistówukraińska psychopatia
Read the full article – wolna-polska.pl

Leave a Comment