imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

GrECo i MAI CEE łączą siły w Europie Środkowo-Wschodniej

DOC.20210914.40315133.1.jpg


Fot. APA-OTS/© Marion Gartler Fotografie

Broker ubezpieczeniowy i reasekuracyjny GrECo przejmuje 100% udziałów w MAI CEE Ltd, wiodącym doradcy w zakresie ryzyka, ubezpieczeń i świadczeń pracowniczych w Europie Środkowo-Wschodniej.

(Vienna/GrECo) – Po połączeniu spółka będzie działać pod nazwą GrECo i stanie się liderem wśród dostawców usług w zakresie zarządzania ryzykiem i ubezpieczeniami oraz doradztwa w zakresie świadczeń pracowniczych w Regionie Europy Środkowej i Wschodniej. GrECo jest obecne w tym Regionie od 1989 roku, a dzięki ponad 1000 pracownikom w 16 krajach osiągnęła wiodącą pozycję na rynku.

Firma MAI powstała w 1991 roku na Węgrzech i działa w 13 krajach Europy Środkowo-Wschodniej, zatrudniając ponad 240 pracowników. Firma osiąga obrót w wysokości 16 milionów euro. MAI obsługuje ponad 15000 klientów korporacyjnych i plasuje na rynku składki ubezpieczeniowe w wysokości 150 mln EUR. Członkowie zarządu MAI, z ponad 20-letnim stażem w branży, pozostaną w strukturach spółki jako część zespołu zarządzającego GrECo.

„Śledziliśmy pomyślny rozwój Spółki MAI w ciągu ostatnich dziesięcioleci i nie ukrywamy, że od dłuższego czasu budzi nasz szacunek. Wierzymy również, że nasze kultury korporacyjne są do siebie niezwykle podobne. Jestem przekonany, że kiedy wprowadzimy mocne strony MAI do GrECo dzięki integracji znacznie zwiększymy liczbę wysoko utalentowanych pracowników i stworzymy firmę z szeroką wiedzą ekspercką i niezrównaną siecią w 18 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Przejęcie MAI będzie znaczącym impulsem dla strategii rozwoju całej naszej Grupy i istotnie poprawi naszą propozycję rozwiązań dla klientów i partnerów” – podkreśla Friedrich Neubrand, CEO GrECo International Holding AG.

Piotr Cieślak, CEO Grupy MAI CEE, dodaje:

„Założeniem MAI CEE było obsługiwanie biznesu międzynarodowego w zgodzie z wymaganiami ponad 260 brokerów ubezpieczeniowych i ich klientów z całego świata. Dziś obsługujemy klientów zarówno międzynarodowych, jak i lokalnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, WNP i Kaukazu.

Grupa GrECo, jako firma w pełni zaangażowana w niezależną przyszłość, jest dla nas najlepszym wyborem. Połączenie specjalistycznych rozwiązań GrECo i sieci MAI tworzy największego brokera w regionie. Razem będziemy nadal niezależnym, profesjonalnym i wiarygodnym partnerem dla naszych klientów i współpracujących z nami brokerów międzynarodowych.”

Steve Bonynge, dyrektor generalny Grupy RMS Group Holdings z siedzibą w Omanie, wyjaśnia: „Decyzja RMS o sprzedaży 72,08% udziałów w MAI CEE odzwierciedla naszą strategię obsługi klientów na Bliskim Wschodzie i w Azji. Wierzymy, że połączenie GrECo i MAI CEE stanowi najlepsze rozwiązanie dla naszych klientów w Europie Środkowo-Wschodniej”.

Podpisanie umowy nastąpiło 14 września 2021 roku. Strony uzgodniły, że nie ujawnią ceny nabycia będącej podstawą transakcji. Zamknięcie transakcji jest uzależnione od zgody organów regulacyjnych.

O GrECo

Grupa GrECo oferuje swoim klientom indywidualne rozwiązania w zakresie zarządzania ryzykiem i ubezpieczeniami i jest wiodącym doradcą ubezpieczeniowym dla przemysłu, handlu i sektora publicznego w Europie Środkowo-Wschodniej. Założona w 1925 roku Grupa GrECo jest niezależną firmą rodzinną; 86,67% udziałów posiada rodzina Neubrand. Firma z siedzibą w Wiedniu zatrudnia ponad 1000 osób w 60 biurach, z czego 415 w Austrii. W 2020 roku Grupa uplasowała składki w wysokości 871 mln EUR i osiągnęła całkowity skonsolidowany obrót w wysokości 101 mln EUR.

O MAI

Grupa MAI CEE Insurance Brokers powstała w 1991 roku w celu zapewnienia międzynarodowych standardów i szerokiej gamy produktów ubezpieczeniowych dla klientów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, WNP i Kaukazu. Od tego czasu Grupa MAI CEE znacznie się rozwinęła i jest obecna w 26 krajach Europy Środkowej i Wschodniej z 13 własnymi oddziałami i 13 partnerami współpracującymi. W 2016 roku, po MBO (management buy-out), struktura akcjonariatu MAI CEE uległa zmianie, a większościowym udziałowcem został RMS Group, wiodący omański broker ubezpieczeniowy. RMS Group działa na Bliskim Wschodzie i subkontynencie indyjskim, a za pośrednictwem spółki MAI CEE także w Europie Środkowo-Wschodniej, Wspólnocie Niepodległych Państw i na Kaukazie.

KONTAKT:

GrECo International Holding AG

Petra Steininger

Head of Group Communications

e-mail: [email protected]

tel. +43 50404 175

tel. +43 664 5485 558

MAI CEE Ltd.

Natalia Zaborovska

MAI CEE Group Network Director

e-mail: [email protected]

tel. + 61 44 777 9001

tel. +371 292 595 81

Źródło informacji: APA-OTS

 


Source link

Leave a Comment