imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Gorlice: Woda w mieście niezdatna do picia. Próbki wykazały zanieczyszczenie mikrobiologiczne

3gi6t3j2t1m2hfem2fvqzob17s6ttxht.jpgPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach poinformował, że woda dostarczana przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Gorlicach nie jest zdatna do picia. Wody nie należy spożywać, używać do mycia owoców czy zębów, a także do celów sanitarnych. Dla mieszkańców miasta przyszykowano specjalne beczkowozy.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach powiadomił w środę, że woda dostarczana przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Gorlicach nie nadaje się do spożycia.  

 

ZOBACZ: Wzrost zachorowań na odrę. WHO wydaje pilne ostrzeżenie

“Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach po zapoznaniu się ze sprawozdaniem cząstkowym z badań próbki wody, pobranej w dniu 22.01.2024 r.(…) stwierdza, że woda nie spełnia wymagań rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z uwagi na zanieczyszczenie mikrobiologiczne” – napisano w komunikacie.  

Następne wyniki próbek badań mają być znane w czwartek. Jeżeli nie wykażą nieprawidłowości, decyzja zostanie cofnięta.

Gorlice: Podstawiono specjalne beczkowozy

Jednakże do tej pory, jak przekazano wody z kranu nie należy spożywać, stosować do przyrządzania posiłków czy mycia owoców lub warzyw, a nawet naczyń kuchennych.  

 

ZOBACZ: Niemcy. Alert sanitarny z powodu groźnego wirusa. “To wyrok śmierci”

Woda nie nadaje się również do mycia zębów, zażywania kąpieli, przemywania otwartych ran, a także innych celów sanitarnych. 

W mieście rozstawiono 10 beczkowozów z wodą dla mieszkańców

Stacja sanitarno-epidemiologiczna zaznaczyła, że producent wody jest zobowiązany do zapewnienia zastępczego źródła zaopatrzenia oraz podjęcia działań naprawczych celem doprowadzenia jakości wody do obowiązujących wymagań. 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment