imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Gen. Jarosław Kraszewski: Od początku puczu Prigożyna uważałem, że ten człowiek jest żywym trupem

83f6mc4wmuda8kve5ani496mm73nc954.jpg


Gen. Jarosław Kraszewski w programie “Gość Wydarzeń”

– Od samego początku puczu Prigożyna i marszu na Moskwę uważałem, że ten człowiek jest żywym trupem – skomentował doniesienia o śmierci szefa Grupy Wagnera gen. Jarosław Kraszewski w programie “Gość Wydarzeń”. Zdaniem generała “wykonanie wyroku” jest najbardziej prawdopodobne, ale wyjaśnia, że śmierć Prigożyna mogła zostać sfingowana.

Samolot Embraer ERG 135 należący do Jewgienija Prigożyna rozbił się w środę wieczorem w obwodzie twerskim w Federacji Rosyjskiej. Według rosyjskich mediów na pokładzie znajdował się szef Grupy Wagnera.

 

Generał Jarosław Kraszewski przyznał, że spodziewał się podobnego scenariusza. – Od samego początku puczu Prigożyna i marszu na Moskwę uważałem, że ten człowiek jest żywym trupem – powiedział i dodał, że “kwestią czasu było, kiedy zostanie wyeliminowany”. 

 

ZOBACZ: Katastrofa samolotu w Rosji. Na liście pasażerów miał być Jewgienij Prigożyn

 

– Jeżeli tak, to ja uważam, że Rosjanie strzelili sobie w kolano, bo nie wypina się dobrego konia, który ciągnie dość pokaźną i doświadczoną grupę najemników, która dawała sobie radę podczas słynnych walk o Bachmut – tłumaczył.

“Prigożyn mógł zostać wywieziony”

Zdaniem generała głównym celem administracji Putina może być “dekompozycja Grupy Wagnera i włączenie jej do regularnych oddziałów Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej i później przerzucenie ich ponownie na kierunek ukraiński”. 

 

 

Kraszewski wskazał, iż należy też barć pod uwagę, że Prigożyn został gdzieś wywieziony i będzie z drugiego rzędu kierował Grupą Wagnera.

 

ZOBACZ: Kim jest Jewgienij Prigożyn?

 

Jednak wykonanie wyroku na Prigożynie jest według niego bardziej prawdopodobne. – Stawiam na zaplanowaną akcję. Świadczy o tym fakt, że Prigożyn działał w etapie planowania i realizacji swojego puczu moskiewskiego z zupełnie innymi osobami niż administracja Putina. Mówimy o najbliższym kręgu, który otacza przywódcę Federacji Rosyjskiej – mówił gen. Kraszewski. 

ap/polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment