imalopolska

najnowsze wiadomości

Świat

Francja: Strzelanina w Paryżu, są ofiary śmiertelne

z8r4zzppw8gae35rdhbc4wjwhx18mmne.jpg


Francuska sieć telewizyjna BFM TV poinformowała w piątek, że do strzelaniny doszło w 10. dzielnicy Paryża. Mężczyzna otworzył ogień w pobliżu kurdyjskiego centrum, przy rue d’Enghien. Jak przekazano, do ataku mężczyzna użył broni palnej. 

 

Strzelanina w Paryżu

Prokuratura w Paryżu potwierdziła informacje o dwóch ofiarach śmiertelnych i czterech osobach rannych w wyniku strzelaniny. Francuskie media informują, że dwie osoby są w ciężkim stanie. Po godzinie 14:00 pojawiła się wiadomość, że zmarła jeszcze jedna z rannych osób. 

 

Według agencji Reuters, w związku ze strzelaniną zatrzymano i aresztowano 69-letniego mężczyznę. Jego motywy nie są w tej chwili znane.

 

Telewizja BFM TV przekazała, że mężczyzna jest odpowiedzialny za atak na obóz migrantów, do którego doszło w ubiegłym roku. Według agencji AFP, mężczyzna był znany wcześniej policji z dwóch prób zabójstw w 2016 i 2021 roku. 

 

Alexandra Cordebard, burmistrz 10. dzielnicy Paryża, w której doszło do strzelaniny przekazała, że 69-latek został ranny i “w stanie zagrożenia zabrano go do szpitala”. 

 

 

Sklepikarz z budynku, który znajduje się okolicy zdarzenia powiadomił agencję AFP, że napastnik oddał do ośmiu strzałów. – Powstała totalna panika, zostaliśmy zamknięci w środku – powiedział. 

 

Szliśmy ulicą. Odwróciliśmy się i zobaczyliśmy ludzi biegających w prawo i lewo – przekazał naoczny świadek w rozmowie z portalem tf1info.fr. 

 

Francja. Minister Spraw Wewnętrznych potwierdził zatrzymanie sprawcy

Policja za pośrednictwem mediów społecznościowych wezwała do “unikanie miejsca zdarzenia” i “umożliwienia prac służb ratowniczych”. Jak przekazały francuskie media, teren w okolicy, którego doszło do strzelaniny jest przeszukiwany. Funkcjonariusze upewniają się, że w pobliżu nie znajdują się materiały wybuchowe. 

 

 

Francuski minister spraw wewnętrznych Gerald Darmanin zapowiedział, że przyjedzie do Paryża jeszcze dzisiaj. Potwierdził również, że sprawca został zatrzymany. 

 

 

Burmistrz Paryża Anne Hidalgo podziękowała za akcje prowadzoną przez służby po strzelaninie. Zamieściła także kondolencje dla rodzin zmarłych. 

 

anw/dk/polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment