imalopolska

najnowsze wiadomości

Polska

Zielona Góra. Radna w stroju anioła. Na co dzień pomaga potrzebującym

vemf7ejbw4xhbe1ck1u4a2yd5fukhv6b.jpeg


75-letnia radna Eleonora Szymkowiak na ostatniej w tym roku sesji Rady Miasta Zielona Góra przebrała się za anioła: założyła białe szaty, ogromne skrzydła i aureolę – przekazała w Polsat News reporterka Anna Nosalska. – Ten niecodzienny strój wzbudził dużo emocji. Od komentarzy krytykujących, po słowa uznania i pochwały – dodała. 

“Niektórzy już dosłownie odlecieli”

Zdjęcie radnej zamieścił w mediach społecznościowych Rafał Kasza, polityk z Zielonej Góry.

 

“Trwa właśnie najważniejsza sesja Rady Miasta Zielona Góra w roku. Podejmujemy uchwałę budżetu Zielonej Góry na rok 2023, a radna Prawo i Sprawiedliwość przyszła przebrana za… No właśnie za kogo?” – napisał na Facebooku.

 

Jak dodał Kasza, Rada Miasta, dla niego, to nie szopka, czy targ z kiszonkami. “Tu zapadają najważniejsze decyzje związane z funkcjonowaniem miasta, ale jak widać niektórzy już dosłownie ‘odlecieli’. Wystarczy, że już PiS robi jedną szopkę na Wiejskiej od kilku lat. Czas już tej pani ‘podziękować’ w Ratuszu” – przekazał.

 

 

Gdy jednak przyjrzymy się działalności radnej Szymkowiak, dowiemy się, że to prawdziwa kobieta-anioł. Jak przekazała reporterka, kobieta od 40 lat udziela się społecznie i pomaga potrzebującym.

“Pomagam potrzebującym, jak mogę”

Eleonora Szymkowiak gotuje dla osób bezdomnych, przygotowuje paczki na święta dla samotnych oraz pomaga osobom, które na co dzień są niedostrzegalne.

 

– Głównie pomagam osobom niepełnosprawnym. Tacy, którzy leżą i nikt o nich nie pamięta w święta – powiedziała Eleonora Szymkowiak. – Odwiedzam ich i pytam, czy czegoś nie potrzeba. Jeśli tak, to robię zakupy. Pomagam, jak mogę – wyjaśniła radna.

 

W Zielonej Górze nie ma osoby, która by nie znała Eleonory Szymkowiak. Radna ma ogromne serce. Gdy ktoś jest w potrzebie, to otrzyma od pomoc, choćby w postaci gorącej zupy.

 

WIDEO: Zielona Góra. Na sesji w przebraniu anioła. Na co dzień pomaga potrzebującym

 

 

Radna jest zasmucona krytyką swojego przebrania. Jak sama mówi, jej strój ma przede wszystkim łączyć. Eleonora Szymkowiak uważa się za osobę tolerancyjną, dlatego chciałaby otrzymać więcej zrozumienia dla swojego stroju.

 

ZOBACZ: Lublin. Radni decydowali o pomniku Lecha Kaczyńskiego. Padło porównanie do Kim Dzong Una

 

Radna przebrała się za anioła nie po raz pierwszy. Zaraz po sesji Rady Miasta obywa się tradycyjne spotkanie wigilijne, więc kobieta swoim strojem stara się wprowadzić świąteczną atmosferę.

mbl/dk/ Polsatnews.pl

Czytaj więcej


Source link

Leave a Comment