imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Film Barbie z rekordowym wynikiem. Zarobił już miliard dolarów

bfj1fiudkuvykmtq4t1m3e9ttb7tqudo.jpg


Film “Barbie” zarobił w kinach miliard dolarów. Dotychczas taki wynik osiągnęło tylko 53 filmów. To najbardziej dochodowa, wyreżyserowana przez kobietę, produkcja w historii. Więcej o sukcesie różowej satyry mówili jej dystrybutorzy.

Film “Barbie” trafił na ekrany kin 21 lipca.  

 

Wyniki finansowe produkcji zadziwiają. Okazało się, że zrzuciła ona z podium reżyserowano przez kobietę “Wonder Woman” która zarobiła łącznie 821 milionów dolarów.

 

Do pokonania pozostają jej jeszcze trzy filmy współreżyserowane przez kobiety (“Frozen oraz “Kaptain Marvel”). 

Twórcy filmu mówią o “Barbilionie”

– Jako szefom dystrybucji nieczęsto zdarza nam się zaniemówić z powodu wyników filmu, ale Barbillion przeskoczył nawet nasze najbardziej optymistyczne prognozy – powiedzieli we wspólnym oświadczeniu Jeff Goldstein i Andrew Cripps, którzy nadzorują krajową i międzynarodową dystrybucję studia.

 

Dotychczas tylko 53 filmy zarobiły ponad miliard dolarów, a “Barbie” jest najbardziej kasowym filmem wyreżyserowanym przez kobietę.

 

“Barbie” zdobyła sobie szeroką publiczność nawet w Chinach, mimo że w ostatnich latach decydują się one na coraz większą izolację – zauważa portal CNN.

 

ZOBACZ: USA. Mattel pokazał lalkę Barbie, która reprezentuje osobę z zespołem Downa

 

Profesor Michael Berry, dyrektor Centrum Studiów Chińskich z Uniwersytetu Kalifornijskiego, podkreśla, że w Państwie Środka, podobnie jak w innych krajach dzieci dorastały z lalkami “Barbie”, a film wykorzystuje to inteligentnie, zachęcając zarówno miłośników jak i zaprzysięgłych wrogów “Barbie”.

aas//polsatnews.pl

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment