imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

FDH Aero przejmuje BJG Electronics Group

Mitch_Enright_President.jpg


Przejęcie to pozycjonuje FDH Aero jako wiodącego dystrybutora produktów elektronicznych, z nowo dodanymi możliwościami w zakresie komponentów elektrycznych i elektronicznych.

COMMERCE, stan Kalifornia, 27 kwietnia 2023 r. /PRNewswire/ — FDH Aero („FDH”), międzynarodowy dostawca rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw dla przemysłu lotniczego i obronnego, przejął BJG Electronics Group („BJG”), czołowego dostawcę produktów połączeniowych i elektromechanicznych dla rynku obronnego, komercyjnego przemysłu lotniczego i kosmicznego.

Firma BJG z siedzibą w Ronkonkoma, NY, założona w 1979 roku, obsługuje zarówno producentów oryginalnego sprzętu (OEM), jak i dostawców usług posprzedażowych w przemyśle lotniczym i obronnym. Transakcja nabycia BJG poszerzy i pogłębi rolę FDH Aero w łańcuchach dostaw dla przemysłu lotniczego i obronnego, a także zapewni klientom FDH Aero i BJG dostęp do jeszcze bardziej rozbudowanej gamy produktów i usług.

„Dzięki połączeniu FDH Aero i BJG zwiększamy nasze możliwości w zakresie elektroniki lotniczej i obronnej oraz realizujemy wizję osiągnięcia pozycji najbardziej zaufanego partnera w łańcuchu dostaw dla naszych klientów i dostawców – powiedział Scott Tucker, dyrektor generalny FDH Aero. – Dzięki BJG FDH Aero może zaoferować rozszerzoną ofertę produktów, która poprawi wydajność łańcucha dostaw na rynku, rozumiejącym strategiczne znaczenie dostępności i terminowości dostaw”.

Po przejęciu BJG FDH Aero utworzy FDH Aero Electronic Products Group („FDH EPG” lub „EPG”), oddział, który będzie koncentrował się na doskonaleniu łańcucha dostaw w kategorii produktów elektrycznych i elektronicznych komponentów, równolegle z wiodącymi w branży urządzeniami, substancjami chemicznymi oraz materiałami eksploatacyjnymi dla rynków końcowych przemysłu lotniczego, obronnego i kosmicznego. Mitch Enright, obecny prezes Electro Enterprises, Inc., która została przejęta przez FDH w lipcu 2022 roku, zostanie powołany na stanowisko prezesa FDH EPG. Będąc jednolitym oddziałem, FDH EPG będzie oferować wiodącą w branży gamę produktów i usług z zakresu łączności i elektromechaniki.

„Utworzenie firmy Electronic Products Group jest wyraźnym sygnałem dla naszych dostawców i klientów, że FDH Aero będzie nadal koncentrować się na obsłudze, jakości i doskonałości łańcucha dostaw – zauważył Enright. – Działania te pozwolą nam lepiej obsługiwać klientów i dostawców, jednocześnie pozostając integralną częścią całościowego rozwiązania FDH Aero”.

Po dokonaniu przejęcia prezes i dyrektor generalny BJG Glenn Davidson przejdzie do aktywnej roli doradczej, aby wesprzeć integrację. Bieżące operacje będą nadal prowadzone przez dotychczasowy zespół BJG.

„Nasz zespół BJG jest niezwykle zadowolony z połączenia z FDH EPG i utworzenia przedsiębiorstwa, które będzie liderem w branży, koncentrującym się na doskonałości usług i doświadczeniu produktowym. Transakcja ta stanowi połączenie dwóch głównych dostawców produktów z zakresu wojskowych i lotniczych połączeń elektronicznych – powiedział Davidson. – Cieszy mnie możliwość wspierania strategii integracji oraz ścisłej współpracy ze Scottem, Mitchem i całym zespołem FDH Aero, aby kontynuować realizację naszej wspólnej wizji strategicznej”.

Doradcami prawnymi FDH przy transakcji były firmy Kirkland & Ellis, Holland & Knight oraz Crowell & Moring.

Houlihan Lokey pełnił rolę wyłącznego doradcy finansowego BJG.

FDH Aero

FDH Aero jest zaufanym międzynarodowym partnerem w łańcuchu dostaw dla firm z branży lotniczej i obronnej. Dysponując ponad 55-letnim doświadczeniem, specjalizuje się w komponentach klasy c, na które składają się produkty sprzętowe, elektryczne, chemiczne i eksploatacyjne oraz usługi dla światowych klientów – producentów oryginalnego wyposażenia i rynku wtórnego. FDH ma siedzibę główną w Commerce w stanie Kalifornia i prowadzi działalność w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Po przejęciu BJG FDH Aero posiada obecnie oddziały w 14 krajach na całym świecie, zatrudniając ponad tysiąc najlepszych w branży pracowników i dysponując ponad 60 tys. metrów kwadratowych powierzchni magazynowej.

Więcej informacji na stronie FDHAero.com.

BJG Electronics Group

BJG Electronics Group jest dystrybutorem i producentem niezawodnych komponentów elektronicznych z siedzibą w Ronkonkoma, w stanie Nowy Jork. Sześć oddziałów firmy w Stanach Zjednoczonych uzyskało certyfikaty ISO9001:2015 i AS9100:2016 i jest zaangażowanych w zapewnienie spójnych, terminowych dostaw dzięki bogatej ofercie produktów zmontowanych i komponentów. Posiadając 32 linie franczyzowe, ponad 300 tys. unikalnych numerów części i ok. 11,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni magazynowej, kompleksowa oferta produktów BJG zapewnia standardowe i inżynieryjne rozwiązania wspierające wymagania dotyczące połączeń i elektromechaniki w trudnych warunkach. BJG jest zatwierdzonym dostawcą dla wiodących światowych producentów OEM z branży obronnej, lotnictwa komercyjnego i kosmicznej. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.bjgelectronics.com.

Audax Private Equity

Audax Private Equity z siedzibą w Bostonie i San Francisco to czołowa firma inwestycyjna na rynku średnim, zarządzającą aktywami o wartości około 16 miliardów dolarów, zatrudniającą ponad 185 pracowników i 85 specjalistów ds. inwestycji. Od momentu założenia w 1999 roku spółka zainwestowała w ponad 160 platform i 1 200 dodatkowych przejęć. Dzięki swojemu zdyscyplinowanemu podejściu do kupna i budowy w sześciu głównych sektorach przemysłu Audax wspiera spółki portfelowe w realizacji organicznych i nieorganicznych inicjatyw rozwojowych, które stymulują wzrost przychodów, optymalizują działalność i znacząco zwiększają wartość kapitału.

Audax Private Equity jest częścią Audax Group, czołowego podmiotu zarządzającego inwestycjami alternatywnymi oraz aktywami o wartości około 36 miliardów dolarów. Więcej informacji można uzyskać na stronie AudaxPrivateEquity.com lub obserwując spółkę na LinkedIn.

Zdjęcia – https://mma.prnewswire.com/media/2062917/Mitch_Enright_President.jpg

Logo – https://mma.prnewswire.com/media/1924186/4004663/FDH_Aero_Logo.jpg 

Źródło: FDH Aero

KONTAKT:

Heather Rosenow

wiceprezes ds. marketingu i komunikacji

e-mail: [email protected]

Źródło informacji: PR Newswire


Source link

Leave a Comment