imalopolska

najnowsze wiadomości

Kultura

Eurowizja. Teledysk do zwycięskiej piosenki nakręcono m.in w Buczy i Irpieniu

mv6oejkngxw18wgi54da5a26ggy2629o.png


Kalush Orchestra z utworem “Stefania” wygrał w nocy z soboty na niedzielę w Turynie

Ukraiński zespół Kalush Orchestra, laureat konkursu Eurowizji, opublikował w niedzielę teledysk do zwycięskiej piosenki “Stefania”, nakręcony w zniszczonych przez rosyjskie wojska miejscowościach Bucza, Irpień, Borodzianka i Hostomel na Ukrainie.

Na klipie zamieszczonym na oficjalnym profilu Kalush Orchestra w serwisie Youtube widać m.in. kobietę w mundurze, niosącą dziecko poprzez zrujnowane miasta, wśród zniszczonych bombardowaniami bloków mieszkalnych i płonących samochodów.

 

– Kiedyś zadedykowałem tę piosenkę mojej matce, a gdy wybuchła wojna, piosenka nabrała wielu nowych znaczeń. Choć nie ma w niej słowa o wojnie, wielu zaczęło ją kojarzyć z matką Ukrainą. Co więcej, społeczeństwo zaczęło nazywać ją hymnem naszej wojny! – napisano pod nagraniem.

 

– Jeśli “Stefania” jest teraz hymnem naszej wojny, chciałbym, aby stała się hymnem naszego zwycięstwa – dodano.

Zwycięstwo w konkursie Eurowizji

Kalush Orchestra z utworem “Stefania” wygrał w nocy z soboty na niedzielę w Turynie 66. Konkurs Piosenki Eurowizji. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podziękował muzykom oraz wszystkim, którzy na nich głosowali, i wyraził nadzieję, że w przyszłości konkurs odbędzie się w należącym do Ukrainy Mariupolu, który będzie “wolny, spokojny i odbudowany”.

 

 

Tymczasem ukraińskie koleje państwowe poinformowały, że od tytułu zwycięskiej piosenki pociąg relacji Kijów – Iwano-Frankowsk nr 43 zostanie nazwany Ekspresem Stefania. “Dworce Kijowa, Kałusza i Iwano-Franowska będą witać pociąg piosenką Stefania – oznajmił prezes ukraińskich kolei Ołeksandr Kamyszin na Telegramie. 

 

ZOBACZ: Włochy. Zespół Kalush Orchestra z Ukrainy wygrał konkurs Eurowizji

 

laf/PAP

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!


Source link

Leave a Comment